چگونه درون گرایی به ثروتمندشدن شما کمک می کند؟

نوشته ای از admin در دسته‌بندی ... | ۱۳۹۵٫۰۹٫۱۰ - ۳:۰۹ ٫ق٫ظ

[ad_1]

ماهنامه معیشت: درون گرایی و برون گرایی دو گروه از ویژگی های شخصیتی هستند که در کنار هم برای توصیف افراد به کار می روند. به طور معمول، درون گرایان را افرادی آرام، اندکی خجالتی و گوشه گیر می دانند که چندان در فعالیت های جمعی مشارکت ندارند و از برخورد مستقیم با مردم کناره می گیرند. اما این باور عمومی تا حدود زیادی نادرست است و تعداد اندکی از افراد درون گرا را با تمام آنها یکسان درنظر گرفته است. در حالی که واقعیت تفاوت بسیاری با این تلقی عمومی دارد.
از این رو، با آن که به نظر می رسد اغلب افراد مشهور جهان برون گرا هستند و شخصیتی بیانگر و گرم دارند، اما به باور بسیاری از روانشناسان، شخصیت های درون گرا نیز به همان میزان و حتی بیشتر، در دستیابی به ثروت موفق هستند. از دید برخی از این متخصصان، درون گرایان امکانات بیشتری برای دستیابی به ثروت افسانه ای دارند و از میان آنها می توان به افرادی چون بیل گیتس، میلیاردر آمریکایی و موسس شرکت مایکروسافت، اشاره کرد. وقتی چنین رهبران نیرومند و الهام بخشی در گروه درون گرایان جای می گیرند، بدون شک باید تعریف درون گرایی را تغییر داد و خجالتی بودن و گوشه گیری را از آن حذف کرد.
 
چگونه درون گرایی به ثروتمندشدن شما کمک می کند؟

تفاوت درون گرایان و برون گرایان در چیست؟


براساس آزمون های استاندارد روان شناسی، شخصیت درون گرا انرژی خود را از منابع درونی دریافت می کند. به این معنا که برای احساس رضایت به تایید دیگران، داشتن کالا و دارایی خاص و به طور خلاصه، عوامل بیرونی نیازی ندارد. او رضایت و اعتماد به نفس خود را از درونش به دست می آورد و همین امر باعث نام گذاری این گروه از افراد شده است. از همین رو است که درونگرایان خجالتی به نظر می رسند، در حالی که تنها تعداد کمی از آنها واقعا خجالتی هستند!
 
بسیاری از درون گرایان به سادگی در برابر جمع سخن می گویند، مدیران برجسته ای هستند و در مقام یک رهبر به خوبی نیروهای شان را هدایت می کنند. بنابراین یکسان دانستن درون گرایی و خجالتی بودن، تحلیل چندان درستی نیست. چنان که شمار زیادی از افراد درون گرا به عنوان بازیگر و یا استاد دانشگاه به کار مشغول هستند و به طور طبیعی، خجالتی بودن نمی تواند ویژگی آنها باشد.
البته ویژگی هایی چون منبع رضایت درونی و یا میزان تمایل به برقراری ارتباط جمعی تنها عواملی نیستند که میان درون گرایی و برون گرایی تفاوت ایجاد می کنند. به باور روان شناسان، تفاوت های بسیار عمیق تری میان این دو دسته وجود دارد و این تفاوت روان شناختی را به هیچ عنوان نمی توان ساده سازی کرد.
موارد زیر از جمله مهم ترین ویژگی های درون گرایی است که البته ارتباط زیادی با مسائل مالی و موفقیت شغلی دارد.

درون گرایان کمتر در معرض تصمیم گیری شتاب زده قرار دارند


بسیاری از افراد درون گرا مدت زیادی را صرف تامل بر موقعیت می کنند و زمانی تصمیم می گیرند که تصویر کاملی از آنچه باید انجام شود داشته باشند. به همین دلیل این گروه از افراد تصمیم گیرندگانی دقیق و مظنم هستند که مسیر دستیابی به ثروت را در بلندمدت به سرعت می پیمایند.
رابرت کیوساکی در کتابی نوشته است که «مهم نیست چقدر پول درآورده اید، مهم این است که چقدر آن را حفظ کرده اید». حال اگر تصمیم گیری دقیق و هوشمندانه را در افراد درون گرا به این توصیه کیوساکی بیفزاییم، نتیجه این خواهدبود که آنها با احتمال بیشتری ثروت خود را به خوبی مدیریت کرده و حفظ خواهندکرد.
 
 چگونه درون گرایی به ثروتمندشدن شما کمک می کند؟
این دقت عمل زیاد و تفکر عمیق تر باعث می شود درون گرایان کمتر تحت تاثیر احساسات قرار بگیرند و رفتارهای آنی و حساب نشده نزد آنها کمتر اتفاق بیافتد. این گروه از افراد بیشتر در فکر نتایج مناسب و نه احساس رضایت لحظه ای هستند و از این رو، رفتارهای درون گرایان بسیار منطقی تر است. در مقابل، شخصیت های برون گرا تمایل به کسب لذت آنی دارند و به همین دلیل، در مواقع حساس شتاب زده عمل می کنند. این گروه نمی توانند به نیاز خود برای کسب رضایت آنی غلبه کنند و فرصت های زیادی را در اثر همین نقطه ضعف از دست می دهند.
از سوی دیگر، تمایل به صرف هزینه های بیهوده و ولخرجی نیز در افراد برون گرا به مراتب بیشتر است. افراط این گروه از افراد در برقراری ارتباط اجتماعی و نیاز به تایید دائمی توسط محیط، باعث اتلاف مقادیر قابل توجهی پول برای جلب رضایت دیگران می شود. در حالی که درون گرایان برای هر مورد هزینه ای یا خرید، نیازها را مدنظر قرار داده و تمایلات خود را کنترل می کنند. آنها رضایت خود را از درون به دست می آورند و نیاز شدیدی به تایید دیگران ندارند.

درون گرایان سرمایه گذاران موفق تری هستند

نکته ای که درخصوص تمایل به تفکر بیشتر به آن اشاره شد، درباره یکی از مهم ترین عرصه های مالی یعنی سرمایه گذاری نیز صادق است. توانایی به تاخیرانداختن تصمیم گیری و عمل، در خصوص انتخاب نوع و حجم سرمایه گذار نیز به کمک درون گرایان می آید. آنها در مقایسه با برون گرایان بسیار دقیق تر به تحلیل شرایط می پردازند و در زمان های حیاتی هیجان زده نمی شوند. منبع رضایت درونی در این گروه باعث می شود در برابر سودهای اندک دچار خوشحالی بیش از حد نشده و در مقابل ضررها مقاوم تر باشند. ویژگی هایی که درون گرایان را به سرمایه گذارانی محتاط و منطقی تبدیل می سازد. طبیعی است که با چنین ویژگی هایی کسب سود قابل توجه و افزایش دارایی برای این افراد چندان دور از ذهن نیست.

پیشرفت شغلی درون گرایان بیشتر است

در کنار موارد پیشین شخصیت خاص درون گرایان در محیط کار نیز به کمک آنها می آید. این افراد به خوبی توانایی کنترل احساسات خود را دارند و به نسبت افراد برون گرا شرایط را بهتر درک می کنند. هرچند گاهی اوقات این ویژگی های شخصیتی باعث اندکی ناهماهنگی و تطبیق کند با محیط می شود. با این حال پس از گذشت مدت زمانی کوتاه، سرعت پیشرفت آنها بیشتر خواهدشد. به علاوه، به سبب وجود منبع رضایت درونی در این گروه، وجدان کاری و تلاش برای بهبود شرایط نیز در درون گرایان به مراتب بیشتر است. آنها به خوبی قادر به درک موقعیت های دشوار هستند و درمواقع لزوم به کمک همکاران خود می شتابند.
در مجموع، هر دو گروه از این شخصیت های روانی ویژگی های مثبت و منفی خاص خود را دارند. لذا نمی توان یک گروه را بر دیگری برتری داد و امکان موفقیت آن را به طور مطلق بیشتر دانست. در اینجا صرفا از آن جهت به نکات اشاره شده که مانع تحلیل درون گرایی به عنوان شخصیت بازنده شود. براین اساس، نگاه کلیشه ای به افراد درون گرا کاملا بی اعتبار است؛ درون گرایان نیز از ویژگی های رهبری و هدایت اجتماعی سطح بالایی برخوردار هستند و حتی گاهی در موقعیت های مشابه بسیار بهتر از همکاران برون گرای خود عمل می کنند.

[ad_2]

دیدگاه‌ها خاموش

۹ کشور برتر دنیا، برای مهاجرت با خانواده

نوشته ای از admin در دسته‌بندی ... | ۱۳۹۵٫۰۹٫۱۰ - ۳:۰۹ ٫ق٫ظ

[ad_1]

وب‌سایت بازده: مهاجرت به کشوری دیگر همیشه یک چالش است، اما مهاجرت به همراه یک کودک دلهره‌ی بیش‌تری ایجاد می‌کند. از یافتن مدرسه و خدمات مراقبت از کودک گرفته تا فعالیت‌های تفریحی و امکانات بهداشتی درمانی، والدین باید قبل از تغییر کشور محل زندگی‌شان ۲ بار فکر کنند.
 
 9 بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده
 
چه برای کار به خارج فرستاده می‌شوید، چه به دنبال یک ماجراجویی جدید برای خودتان و خانواده‌تان هستید، مهم است که نیازهای عزیزان‌تان، و هم‌چنین نیازهای خودتان را مد نظر قرار دهید. نظرسنجی اخیر اکسپت اینسایدر  برترین کشورهای دنیا را مشخص کرده‌است که شاید بخواهید برای مهاجرت به خارج از کشور به همراه خانواده، به آنها فکر کنید.

اتریش

9 بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده

به لطف در دسترس بودن گزینه‌های مراقبت از کودک و تحصیلات، اتریش برترین جایگاه را در شاخص زندگی خانوادگی به چنگ آورده‌است. هر دو فاکتور به ترتیب از سوی ۷۴ درصد و ۷۶ درصد والدین ارزیابی مثبت بالایی کسب کرده‌اند.

 
از این گذشته، این کشور از لحاظ کیفیت تحصیل و بهداشت و سلامت عمومی خانواده پیشرفت چشمگیری داشته‌است، چون در مدتی به کوتاهی یک سال، در هر دوی این زیرشاخه‌ها از جایگاه ۱۲‌ام به جایگاه دوم رسیده‌است. از این رو اصلا عجیب نیست که ۹۲ درصد والدین مهاجر، از کیفیت تحصیل در اتریش، در مقایسه با میانگین جهانی ۶۵ درصد، ارزیابی خوبی بکنند.

فنلاند
9 بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده

آیا به دنبال امکان تحصیل باکیفیت و در عین حال ارزان برای فرزندتان هستید؟ فنلاند در میان ۴۱ کشور در زیرشاخه‌ی کیفیت تحصیل، با ارزیابی مثبت از سوی ۹۲ درصد از والدین مهاجر، رتبه‌ی اول را دارد. این کشور نوردیک از نظر هزینه‌های تحصیل در جایگاه اول قرار دارد.

 
در مجموع، ۸۱ درصد والدین مهاجر موافق هستند که پرداخت هزینه‌ی تحصیل در این کشور، ۲ برابر آسان‌تر از میانگین جهانی ۴۱ درصد است. در واقع، تحصیل از سطوح پیش‌دبستانی تا تحصیلات عالی رایگان است. کتاب‌های درسی، رفت‌وآمد، و وعده‌های غذایی نیز رایگان است یا بخشی از هزینه پرداخت می‌شود.

سوئد
9 بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده

با وجود این‌که سوئد در مقایسه با نظرسنجی قبلی ۲ رتبه تنزل داشته‌است، اما هنوز در زیرشاخه‌ی هزینه‌ی مراقبت از کودک و تحصیل رتبه‌ی اول و در دسترس‌پذیری مراقبت از کودک و تحصیل رتبه‌ی دوم را دارد. در کل، ۷۱ درصد والدین نیز از کیفیت تحصیل رضایت دارند، در حالی که فقط ۱۶ درصد آن را منفی ارزیابی کرده‌اند.


 نیوزیلند
 
 9 بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده

درصد زیادی از مهاجران هم از گزینه‌‌های تحصیلات فرزندشان (۸۳ درصد) و هم از بهداشت و سلامت بچه‌هایشان (۹۰ درصد) رضایت کامل دارند. علاوه بر این، ۹۱ درصد مهاجران در کل از صمیمت مردم محلی نسبت به خانواده‌های بچه‌دار رضایت دارند. در واقع عادت کردن به فرهنگ بومی نیوزیلند برای مهاجران سخت نیست، و ۷۷ درصد مهاجران اذعان می‌کنند احساس می‌کنند این کشور وطن خودشان است.


 سنگاپور
 
9 بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده

این کشور بسیار کوچک در جنوب شرق آسیا در زیرشاخه‌های مختلف، رتبه‌ی بالایی به‌دست آورده‌است، از جمله جایگاه دوم در کیفیت تحصیل، جایگاه چهارم در بهداشت و سلامت خانواده، و جایگاه ششم از لحاظ دسترس‌پذیری مراقبت از کودک و تحصیل. با این حال به نظر می‌رسد هزینه‌های مدرسه والدین مهاجر را نگران می‌کند: در کل ۶۳ درصد موافق هستند که تامین هزینه‌ی تحصیل در سنگاپور سخت است.

 

آلمان
9 بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده

حدود ۳۳ درصد مهاجران در آلمان از گزینه‌های تحصیل فرزندشان کاملا رضایت دارند. این به‌طور چشمگیری بالاتر از میانگین جهانی ۲۲ درصد است. از این گذشته، آلمان در زیرشاخه‌ی کیفیت تحصیل در میان ۴۱ کشور رتبه‌ی چهارم را دارد، و ۳۴ درصد والدین از این فاکتور ارزیابی بالایی کرده‌اند.

 
به علاوه، ۳۹ درصد پاسخ‌دهندگان نهایت رضایت را از بهداشت و سلامت فرزندان‌شان دارند، که این درصد هم به‌طور قابل توجهی بالاتر از میانگین جهانی ۲۶ درصد است. عوامل دیگری که در جذاب بودن زندگی خانوادگی در این کشور موثر بوده‌است شامل سامانه‌های سفر و رفت‌وآمد قابل اطمینان، و نیز استانداردهای سلامت و ایمنی بالا است.


فرانسه
9 بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده

هزینه‌ی مناسب مراقبت از کودک و تحصیل از جمله ویژگی‌های مثبت زندگی خانوادگی در فرانسه است، و به ترتیب ۶۳ درصد و ۶۰ درصد پاسخ‌دهندگان در این موارد اتفاق نظر دارند. هم‌چنین والدین فکر می‌کنند گزینه‌های مراقبت از کودک و تحصیل نسبتا پرشمار و به آسانی در دسترس است. با وجود تنوع گسترده‌ی مدرسه‌ها، ۴۵ درصد پاسخ‌دهندگان مدارس دولتی را برای فرزندان‌شان انتخاب می‌کنند. این رقم ۱۵ درصد بالاتر از میانگین جهانی است.

 

استرالیا
9 بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده

درصد عظیمی معادل ۹۶ درصد از والدین می‌گویند در کشوری که در سراسر دنیا از نظر فعالیت‌های تفریحی شماره‌ی ۱ است، از بهداشت و درمان فرزندان‌شان کاملا رضایت دارند. به علاوه، ۷۳ درصد موافق هستند که گزینه‌های تحصیل پرشمار و به‌دست آوردن‌شان آسان است. هم‌چنین این کشور از نظر بهداشت و سلامت خانواده رتبه‌ی اول را دارد: مثلا ۹۸ درصد مهاجران در کل از زندگی خانوادگی‌شان ارزیابی مثبتی کرده‌اند.


لوکزامبورگ
 
9 بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده

۴۱ درصد پاسخ‌دهندگان در کل از زندگی در ۵‌امین پرطرفدارترین مقصد برای مهاجران کاملا رضایت دارند. گزینه‌های تحصیل نیز ارزیابی مثبتی داشته‌است، و ۸۴ درصد مهاجران از این لحاظ اظهار رضایت کرده‌اند. هم‌چنین این کشور در میان ۴۱ کشور مقصد، از نظر بهداشت و سلامت خانواده رتبه‌ی ۸‌ام را دارد.

[ad_2]

دیدگاه‌ها خاموش

هفت عادت روزانه افراد بسیار موفق

نوشته ای از admin در دسته‌بندی ... | ۱۳۹۵٫۰۹٫۱۰ - ۳:۰۸ ٫ق٫ظ

[ad_1]

مجله پنجره خلاقیت: موفقیت، موفقیت می آورد. این نکته ها را به کار بگیرید تا پیشرفت زیادی در زندگی کنید. وقتی افرادی را می بینید که قادر به انجام کارهایی خارق العاده هستند، تعجب می کنید و از خود می پرسید، چه چیزی باعث شده که آنها بتوانند از پس چنین کارهایی برآیند؟
مطالعات متعددی نشان داده اند که این افراد موفق ویژگی های مشترکی دارند. افراد فوق موفق…
۱- با هدف و عمل برای هرروزشان برنامه ریزی می کنند.

جمعه شب ها برای برخی افراد خیلی ناراحت کننده است زیرا به معنای شروع یک هفته دیگر و کار دوباره است. افراد موفق برای تمام روزهایشان (حتی جمعه ها) برنامه ریزی می کنند تا روز متفاوت، بهتر، هیجان انگیزتر، هدفمندتر و معنادارتری داشته باشند. تونی رابینز می گوید عمل بدون درجه بالایی از هدف فقط وقت تلف کردن است. شما چه مقدار از زندگی تان را خودتان طراحی می کنید؟
 
هفت عادت روزانه افراد بسیار موفق

2- از منطقه آسایش خود بیرون می آیند


افراد موفق زمانی به موفقیت می رسند که از حد توانایی های خود فراتر می روند. آنها به طور مداوم مرزها را می شکنند و به داقل ها راضی نمی شوند. این به معنای بیرون آمدن از منطقه آسایش خود و بررسی کردن دنیای پیرامونشان است؛ آن ها همیشه دنبال موقعیت هایی هستند تا همواره پیشرفت کنند. چند وقت است که پایتان را از منطقه آسایش خود بیرون نگذاشته اید؟

۳- با افراد باهوش ارتباط برقرار می کنند


برخی از مشهورترین کارآفرینان دنیا، مانند بیل گیتس، استیو جابز، ریچارد برنسون و  مارک زاکربرگ، از ابتدا کار گروه قدرتمندی در کنار خود داشتند. آنها می دانستند که برای کسب موفقیت به این گروه و افراد نیاز دارند. همکاری به شما اجازه می دهد تا فکرتان را بهبود ببخشید و خود را به چالش بکشید. شخصیت ما چیکده ای از شخصیت پنج نفر از دوستان نزدیک مان خواهدشد. شما با چه کسانی وقت می گذرانید؟

۴- روی هدف نهایی خود تمرکز می کنند


تمرکز روی جزییات به شما اجازه می دهد تا نتایج را پیگیری کرده و براساس حقایق به دست آمده، پیشرفت کنید. اماگایه اوقات پیش می آید که خود را غرق در جزییات می کنید و ساختن و خلق و کردن آینده ای بهتر را از یاد می برید. اگر فراموش کنید که باید زندگی بهتری برای خود طراحی و خلق کنید، چه کسی این کار را برایتان انجام می دهد، هیچ گاه هدف نهایی را از یاد نبرید و روی چرایی زندگی تان کار کنید.

۵- کارهایشان را به موقع انجام می دهند


ذات بشر اینگونه است که کارهایش را به تعویق بیندازد. افراد بسیار موفق تمرکز بالایی در انجام کارهایشان دارند. آنها گاهی حتی نیز به افرادی وسواسی یا خودخواه تبدیل می شوند و فداکاری هایی می کنند که بیشتر ما نه آمادگی انجامش را داریم و نه اراده اش را. اولویت بندی بهتر انجام یدهد؛ وقتی را کنار بگذارید تا روی اهدافتان تمرکز کنید.

۶- پاسخ منفی را نمی پذیرند


وقتی به مانعی بر می خورید، آسان ترین کار این است که آنها را به عنوان انتهای مسیر در نظر گرفته و تسلیم شوید. فقط بااراده ترین (و گاهی لجبازترین) افراد می توانند آنقدر مقاومت کنند تا ادامه مسیر را نیز بپیمایند. به برادران رایت فکر کنید؛ کسانی که سعی می کردند انسان ها را به پرواز درآورند. می توانید تصور کنید که دوستان شان به آنها چه می گفتند؟ امروزه دیگر ما نمی توانیم دنیایی بدون هوایپما را تصور کنیم. رویای شما چیست؟
۷- هیچ گاه از یادگیری دست نمی کشند

یکی از بزرگ ترین توانایی های ما توانایی آموختن است. متاسفانه بیشتر ما هنگامی که تحصیلات آکادمیک به پایان می رسد، از یادگیری نیز دست می کشیم. به خودمان اجازه می دهیم تا در زندگی حرفه ای و شخصی به فردی راکد تبدیل شویم. دیل بومون، یکی از مشاورانم می گفت «اگر سبز نمانی و  رشد نکنی، (مثل میوه ای) می رسی و بر زمین می افتی». چه مدت از زندگی تان را به یادگیری اختصاص می دهید؟
موفقیت موفقیت می آورد. این نکات را به کار بگیرید تا زندگی موفقی داشته باشید. مراتب خود را به چالش بکشید. هیچ گاه تسلیم نشوید. اطراف خود را با افرادی پر کنید که شما را به سوی کسب موفقیت تشویق کنند.

گوین سکویرا

[ad_2]

دیدگاه‌ها خاموش

فراخوان بورسیه‌ی دوره‌ی زیستن رهبران

نوشته ای از admin در دسته‌بندی ... | ۱۳۹۵٫۰۹٫۰۹ - ۱۱:۲۰ ٫ق٫ظ

[ad_1]

وب‌سایت آینده برتر: در هر جامعه‌ای افراد برجسته، متخصص، ماهر، پرهوش و در کلام کوتاه رهبران نخبه‌ای وجود دارند که در حوزه کاری خود، پیشگام، الهام‌بخش و موثراند.
 
این افراد، برای اطرافیان الگو و راهنما، برای سازمان‌ها ارزش‌آفرین و برای رقبا، طعمه‌ای ارزشمند بشمار می‌آیند. چنین رهبرانی لزوماً مدیران عالی سازمانشان نیستند و حتی ممکن است هیچ جایگاه رسمی مدیریتی نیز نداشته باشند.

موسسه آينده برتر در راستاي فعاليت‌هاي حمايتي و توانمندسازی خود، حمايت از توانمندسازي ١٥نفر از نخبگان كشور که درحوزه اجتماعی فعالیت می‌کنند را در قالب يكي از برنامه‌هاي گروه توسعه‌ي مديريت نشا – موسوم به برنامه‌ي يكساله‌ي “زيستن رهبران” در دستور كار قرار داده است.

برنامه‌ي زيستن رهبران يك برنامه‌ي ميان‌مدت و بين‌رشته‌اي است، كه با هدف كمك به افراد برجسته و نخبه كشور طراحي شده است؛ تا اين گروه بتوانند با واكاوي و مداخله در زيربناهاي عملكردي خود، نسبت به تأثير «شرايط رواني» و «سبك زندگي» بر عملكرد شغلي‌شان حساس شوند؛ و در راستاي بهبود و تعالي در شيوه زندگي و ايفاي نقش مديريت و رهبري گام بردارند.

 
در نتيجه‌ي توانمندشدن اين جامعه‌ي ارزشمند از نخبگان، افراد مرتبط با ايشان و محيط اجتماعي متاثر از آنها نيز توانمند مي‌شوند و تاثيرگذاري اين برنامه در جامعه بزرگتري تسري مي‌یابد.

اهداف دوره

به‌طور کلی هدف اصلی دوره‌ی زیستن رهبران، حساس کردن شرکت‌کنندگان نسبت به تأثیر «شرایط روانی» و «سبک زندگی» بر عملکرد شغلی؛ و درگیر کردن ایشان با «درون‌کاوی و تغییرات شخصی» در راستای بهبود در شیوه‌ی زندگی و رهبری است.

نتایج میان‌مدتی که افراد با کوشش خود در این دوره به‌دست می‌آورند را می‌توان در دو موضوع «خودآگاهی و برنامه‌ی توسعه‌ی شخصی» و «توسعه و تعادل در سبک زندگی» خلاصه کرد. این کوشش می‌توانید به پیامدهای بزرگتری چون «توسعه‌ی قابلیت‌های رهبری» و «تقویت وجهه و برند شخصی» افراد نیز بیانجامد.

« فراخوان بورسیه‌ی دوره‌ی زیستن رهبران »

 
دوره‌ی زیستن رهبران، بیش از آن‌که در پی پاسخگویی به پرسش‌های شرکت‌کنندگان باشد، تلاش دارد با ایجاد پرسش و دغدغه‌های فکری، افراد را در مسیر خودآگاهی و توسعه‌ی شخصی هدایت کند.

فرایند دوره

دوره‌ی زیستن رهبران در ۱۲ روز کامل و طی ۶ ماه (ماهی دو گردهم‌آیی در روز سه‌شنبه) برگزار می‌شود؛ و یک سیر مفهومی از کل به جزء را دنبال می‌کند. برنامه با مباحثی در سطح کلان «زندگی اجتماعی» آغاز می‌شود؛ سپس به سطح بعدی یعنی «زندگی شغلی- سازمانی» می‌پردازد؛ و در انتها کار خود را با مباحثی در سطح «زندگی شخصی» خاتمه می‌دهد. این در حالی است که در کل دوره، مباحث «رابطه با خویشتن و درون‌کاوی» همچون نخ تسبیح با دیگر مباحث مرتبط خواهد بود. این ساختار در شکل زیر نمایش داده شده است:

« فراخوان بورسیه‌ی دوره‌ی زیستن رهبران »

 
شروط لازم برای ثبت درخواست و ارسال رزومه که این شاخص‌ها به عنوان الزامات رزومه‌ای و توانمندی‌های ذهنی پایه، افراد واجد شرایط جهت ارزیابی در مرحله بعد را مشخص می‌نمایند:

  •     سطح تحصیلات: حداقل کارشناسی.
  •              تحصیلات کارشناسی ارشد و بالاتر، ترجیح داده می‌شود.
  •     سن: بالای ۲۶ سال و کمتر از ۴۵ سال.
  •              سن بین ۳۰ و ۴۰ و تأهل، ترجیح داده می‌شود.
  •     سابقه کار: حداقل ۴ سال سابقه‌ی مفید در سازمان‌ها.
  •              سابقه‌ی کار مدیریتی، ترجیح داده می‌شود.
  •     توانایی ذهنی: نمره‌ی بالای ۶۰ در آزمون تفکر نقادانه  .WG-CTA

گفتنیست هزینه این دوره مبلغ  ۵۲۵۰۰۰۰۰ ریال  (پنج میلیون و دویست و پنجاه هزارتومان) می‌باشد که تماما توسط موسسه آینده برتر در قالب بورسیه تامین می‌شود.

درخواست حضور و بررسی آن با ارسال رزومه شما، حداکثر تا تاریخ چهارشنبه، ۱۳۹۵/۰۹/۱۵ به ایمیل موسسه آینده برتر betterfuture۹۳@gmail.com امکان‌پذیر می‌باشد تا در صورت تایید برای مصاحبه با شما تماس گرفته شود.

رزومه شما علاوه بر اطلاعات شخصی و شغلی می‌تواند حاوی فعالیت‌های اجتماعی و هرگونه اطلاعاتی که شامل شرایط شما برای شرکت در این دوره و انگیزه‌های شماست باشد.

 

در صورت داشتن هرگونه سوال می‌توانید با شماره ۲۶۴۱۵۹۴۸-۰۲۱ یا ۰۹۱۰۷۸۱۴۷۲۷ تماس بگیرید.

« فراخوان بورسیه‌ی دوره‌ی زیستن رهبران »

[ad_2]

دیدگاه‌ها خاموش

آنچه هر کارآفرینی باید در مورد استخدام بداند

نوشته ای از admin در دسته‌بندی ... | ۱۳۹۵٫۰۹٫۰۹ - ۵:۲۵ ٫ق٫ظ

[ad_1]

مجله پنجره خلاقیت: به شما تبریک می گوییم  که می خواهید کسب و کارتان را توسعه دهید. ایده عالی تان جواب داده و حالا به افرادی خبره نیاز دارید. با این حال بیشتر کسب و کارهای نوپا نمی دانند که چطور باید به بهترین شکل ممکن روند استخدامی را انجام دهند. این موضوع واقعا تاسف برانگیز است زیرا اهمیت بسیار زیادی دارد.
 
در هنگام شروع کار احتمالا فقط به چند نفر معدود احتیاج دارید، نه یک ارتش! پس بهتر است که فقط بهترین کارمندان را استخدام کنید. بسیاری از کار آفرینان از این موضوع هراس دارند. اما این نوع تفکر باید تغییر کند. بنیان گذاران نباید از جایگاه دفاعی به کسب و کار بپردازند.

هیچ گاه فکر نکنید که کسب و کارتان هنوز آنقدر خوب نیست که بتوانید مستعد ترین افراد را استخدام کنید. در عوض باید بدانید که باید از موضع قدرت به کارتان ادامه دهید. شما باید این ذهنیت را داشته باشید که محصول با خدماتتان آنقدر ویژه و نایاب است می توانید بهترین افراد را در تیم خود داشته باشید.

آنچه هر کار آفرینی باید در مورد استخدام بداند
 

در مورد استخدام چند نکته را باید رعایت کنید:

۱٫ همیشه در حال استخدام باشید.

من همیشه به دنبال استعداد های مختلف بودم و معمولا یکی دو فرد آماده به کار داشتم که برای موقعیت های ضروری می توانستم آن ها را به کار بگیرم. این کار را از مگ ویتمن یاد گرفتم؛ کسی که می دانست eBay در حال رشد است و در حالی که فعلا نیازی به کارمند جدید ندارد، به زودی باید افرادی را استخدام کند.

 
این موضوع گاهی ممکن است تنش زا باشد؛ زیرا کارمندان می خواهند کاری انجام دهند و اگر موقعیت شغلی مشخصی نداشته باشند، فقط باید روی پروژه های خاص متمرکز شوند. اما این مشکل نیز معمولا خیلی زود و با ایجاد نقش های جدید کاری حل می شود.

۲٫ فرآیند استخدام را در دست بگیرید.

فرآیند استخدامی فقط وظیفه مدیر منابع انسانی نیست. شاید اصلا دپارتمان و مدیر منابع انسانی نداشته باشید. استخدام کردن وظیفه خودتان است. برای این کار زمان و توجه خاصی قائل شوید.

 
زمانی که به عنوان مدیر عامل شرکتLive Ops کار می کردم، یکی از مدیران یکی از بزرگترین شرکت های طرف قرارداد ما پیشنهاد کرد که با مایک بر گلسون، کارآفرین با استعدادی که به تازگی شرکتش را فروخته بود، دیداری داشته باشم. برایش چندین ایمیل فرستادم و در نهایت زمانی که پاسخ داد، از او خواستم به ما بپیوندد، اما او نپذیرفت.

با این حال توافق کردیم که با یکدیگر در تماس باشیم. زمانی که شرکت WIN را تاسیس کردم، مایک ابراز تمایل کرد که به عنوان شرکت وابسته به ما بپیوندد. او موافقت کرد که برای یکی از شرکت های وابسته ما خدمات مشاوره ارائه کند و ما نیز توافق کردیم که شرکت او نیز به یکی از شرکت های وابسته ما تبدیل شود.

 
کمی بعد، با او در مورد ایده ام در زمینه راه اندازی شرکت خدمات مشاوره صحبت کردم و چند ماه بعد، به همراه او ایده ام را عملی کردم. درسی که از این داستان طولانی می گیریم این است که شما باید همیشه به دنبال افراد با استعداد باشید و منتظر نمانید تا دپارتمان منابع انسانی تان این افراد را به شما معرفی کند.

۳٫ به خوبی با مردم رفتار کنید.

خود خواه یا مغرور بودن به شما آسیب می زند. بله، این شمایید که تصمیم می گیرید شخصی به تیم شما بپیوندد یا خیر، اما هیچ دلیلی ندارد که آن ها را در طول فرآیند خجالت زده و شرمگین کنید. به تازگی یکی از دوستان مصاحبه استخدامی خیلی بدی را گذرانده و در موردش با دوستش صحبت کرده است. از قضا شرکت مورد نظر با دوست این فرد تماس می گیرد تا در مورد همان موقعیت شغلی با او صحبت کند اما این فرد حتی به آن ها فکر نمی کند زیرا از قبل می داند که آن ها چگونه رفتاری دارند.

 
با همه با وقار و احترام رفتار کنید و نظرات مفیدی به آن ها ارائه دهید. کاری کنید که همه با احساسی خوب از پیشتان بروند و آرزو کنید که باز هم در آینده با یکدیگر تماس داشته باشید. ما این موضوع را در شرکت win نیز انجام می دهیم. به دلیل نوع کار، باید به افرادی زیادی پاسخ منفی بدهیم اما این کار را چنان مهربانانه انجام می دهیم که همان افرادی که «نه» شنیده اند، مشتریان دیگری را نیز به ما معرفی می کنند!
 
آنچه هر کار آفرینی باید در مورد استخدام بداند
 

4. شخصا دست به کار شوید.

خودتان را پشت مردم یا فرآیند مورد نظر مخفی نکنید. شاید با مخفی شدن و سپردن فرآیند استخدام به دیگران خود را از شر «نه» گفتن به مردم خلاص کنید، اما این کاری انسانی نیست. اعتبارتان را حفظ کرده به شکلی انسانی با کاندیداهای استخدامی رفتار کنید.

۵٫ به دنبال افراد مناسبی باشید تا شرکتتان پیشرفت کند.

در پی افرادی نباشید که شباهت زیادی به شما دارند. به دنبال مهارت ها و نوع شخصیتی باشید که به آن نیاز دارید؛ افرادی که متناسب فرهنگ شرکتی شما باشند. گول نام های بزرگ را نخورید. این که شخصی در شرکتی بزرگ کار کرده باشد دلیل خوبی برای مناسب بودنش برای شرکت شما نیست. شاید اصلا او نقش مهمی در آن شرکت بزرگ نداشته یا جزو افرادی بوده که شرکت عذرشان را خواسته است.

افرادی را که بیش از حد به پول اهمیت می دهند، نپذیرید. اگر کاندیدای مورد نظر شما حقوق بالایی در خواست کرده است، باید به دقت بسنجید که آیا مهارت های او متناسب با این میزان حقوق هست یا خیر.

۶٫ کاری کنید که همه عاشق کار کردن در محیط کاری شما شوند.

شرکتتان را به جایی تبدیل کنید که مردم برای کار کردن در آنجا سرو دست بشکنند.دستاوردها، آموخته ها و نوع رفتارتان با کارمندان نوع محیط کاری تان را تعریف می کنند. چطور می خواهید مردم را جذب و حفظ کنید؟اهداف بزرگ داشته باشید. فروتن باشید و هیچ گاه از بهتر شدن دست نکشید.

 
به کارمندان تان اهمیت دهید. مثل اعضای خانواده تان به آن ها احترام بگذارید، کاری کنید که وقتی کارمندان سابقتان به شما فکر می کنند، آن را بهترین و رضایت بخش ترین شغلی بدانند که تا به حال داشته اند.
 
* یادداشتی از میناردوب – شادی حسن پور

[ad_2]

دیدگاه‌ها خاموش

سخت کار نکنید، هوشمندانه کار کنید

نوشته ای از admin در دسته‌بندی ... | ۱۳۹۵٫۰۹٫۰۹ - ۵:۲۰ ٫ق٫ظ

[ad_1]

ماهنامه همشهری تندرستی: همیشه اهداف بلندمدتی برای خود مشخص کرده، سپس برای دستیابی و رسیدن به آن ها، از راه ها و روش های کوتاه استفاده کنید.

۱- اگر چیزی وجود داشته باشد که بخواهید به طور کامل در خودتان تغییر دهید، آن یک چیز چه خواهدبود؟
 
ممکن است هنگام کار، اوضاع آن طور که ما توقع د اریم خوب پیش نرود. برای مثال در یک مذاکره تجاری دچار شکست می شویم و برای مدت ها، این عدم موفقیت، دغدغه فکری ما می شود. این درحالی است که عده ای هم هستند که بعد از هر ناکامی و شکست، روحیه خود را از دست نداده و از آن می گذرند. عدم تحمل شکست، یکی از ضعف هایی است که اکثر افراد با آن دست به گریبان بوده و سعی در تغییر آن دارند.

۲- بهترین راه برای استفاده بهینه از شغلی که به آن علاقه نداریم، چیست؟
 
انجام کاری که دوست نداریم، می تواند موقعیت خوبی برای ما ایجاد کند، باری مثال پستی در یک شرکت به شما داده می شود که شما هیچ علاقه ای به آن ندارید، اما با انجام درست آن کار و جلب رضایت مدیر شرکت، حتما پست بهتری به شما داده خواهدشد که هم از لحاظ مالی درآمد بهتری دارد و هم موقعیت کاری بهتری برای شما ایجاد خواهدشد که به علاقه مندی شما نزدیک تر است.
 
سخت کار نکنید، هوشمندانه کار کنید 
 
3- چطور باید برای انجام کارهای خود برنامه ریزی کنید؟
 
شما نه تنها برای کار خود، بلکه برای زندگی خود برنامه داشته باشید. ابتدا باید اهداف خود را مشخص کنید. آیا می خواهید ازدواج کنید؟ می خواهید بچه دار شوید؟ آیا می خواهید منبع درآمد داشته باشید؟ تمام این اهداف به طور یکسان دارای اهمیت هستند.
 
در این راه ممکن است با فراز و نشیب هایی مواجه شوید و حتی مجبور شوید چندین شغل عوض کنید. با این وجود مجموعه ای از اهداف بلندمدت را برای خود مشخص کرده و سنجیده و به تدریج به آن اهداف دست پیدا کنید. هر ماه هم میزان پیشرفت خود را اندازه گیری کنید تا متوجه شوید تا چه حد توانسته اید در رسیدن به اهدافتان موفق باشید.
۴- بهترین راه برای موفقیت در یک مصاحبه کاری چیست؟
 
علاوه بر نشان دادن توانایی هایتان برای گرفتن کار مورد نظر، ارتباط دوستانه برقرار کردن با رییس آینده تان هم از اهمیت زیادی برخوردار است. با مصاحبه کننده خود راحت باشید. آمادگی این را داشته باشید که با او د رمورد خانواده، علاقه مندی هایتان، مکان هایی که به آن جا مسافرت کرده اید یا تصمیم دارید مسافرت کنید و… صحبت کنید. هنگام مصاحبه راحت باشید و چیزی را مخفی نکرده و خودتان باشید.

۵- در بین کار، مدتی استراحت کنید
 
استفان گوی، نویسنده کتاب (THE HABITS OF HIGHLY EFFECTIVE PEOPLE) داستانی درباره یک چوب بُر داستانی نقل کرده که طی آن اره چوب بر حین عمل چوب بری رفته رفته کُند می شود، با این وجود او به بریدن چوب ها ادامه می دهد اما اگر چوب بر برای متی دست از کار می کشید و اره خود را تیز می کرد سپس دوباره به کار خود مشغول می شد، هم در زمان خود صرفه جویی می کرد و هم انرژی کمتری صرف می کرد.
 
پیام این داستان مشخص است، حفظ و ارتقای مهم ترین دارایی تان، یعنی خود شما. بنابراین باید برای تجدید قوای خود برنامه ریز منظمی داشته باشید تا به این ترتیب تعادل بدنتان از لحاظ فیزیکی، عاطفی، ذهنی و روحی حفظ کنید. در حین کار هم باید مدتی استراحت کنید تا ذهن شما با آمادگی بهتر و بیشتری شروع به فعالیت کند.
 
به طور میانگین، مغز شما می تواند به مدت ۹۰ دقیقه روی موضوعی تمرکز کند، بعد از آن باید حداقل ۱۵ دقیقه به آن استراحت دهید. با این کار ذهن و بدن ما تجدید قوا کرده و برای ۹۰ دقیقه فعالیت بعدی آماده می شود. شاید برای عده ای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه استراحت مقدور نباشد، با این وجود دست از کار کشیدن، حتی برای مدت زمان اندکی در روز می تواند برای بالاتر بردن عملکرد ما مفید باشد.

۶- خواب نیم روز بازدهی شما را بالا می برد.
 
تحقیقات نشان داده، چرت زدن یا خواب روزانه، قدرت درک، خلاقیت و عملکرد حافظه را افزایش می دهد. به طور کلی استراحت نیم روز روند یادگیری و ذخیره اطلاعات را بهتر می کند. این کار باعث می شود حافظه مغز یکپارچه شود. براساس مطالعات، زمانی که مطلبی در حافظه ثبت می شود، احتمال فراموش شدن آن زیاد است، به ویژه اگر بخواهیم مطالب زبادی را وارد آن کنیم.
 
خواب نیم روز باعث انتقال این اطلاعات به بخش دیگری از مغز شده و در آن جا ثابت می شوند. یک بررسی در رابطه با حافظه نشان داد شرکت کنندگانی که به طور قابل توجهی در امتحان عملکرد بهتری داشتند، قبل از شروع امتحان کمی چرت زده بودند.
 
سخت کار نکنید، هوشمندانه کار کنید 
 
7- دقایقی را در طبیعت بگذرانید
 
دانیلگ گلمن، نویسنده کتاب (Focus: The Hidden Driver of Excellence) پیشنهاد می کند دقایقی را در طبیعت و فضای باز سپری کنید. او بررسی کرد که طی آن افرادی که در طبیعت و جنگل پیاده روی کرده بودند نسبت به کسانی که در پارک های داخل شهر زمان خود را سپری کرده بودند، از آرامش فکری بیشتری برخوردار شده بودند.
 
برخلاف مناطق طبیعی، مناطق شهری پر از عواملی است که توجه ما را به خود جلب می کند (برای مثال با احتیاط از خیابان عبور می کنیم تا تصادف نکنیم) و توجه به این محرک های بیرونی، حس آرامش را از ما دور می کند. طی یک بررسی مشخص شد، دانش آموزانی که بیرون از کلاس آموزش می بینند، انگیزه بیشتری برای یادگیری از خود نشان می دهند.
۸- از تلفن به جای ایمیل استفاده کنید.
 
به جای نوشتن متن ایمیل، اغلب اوقات بهتر است از طریق تماس تلفنی با شخص مورد نظر خود صحبت کنید. این کار در وقت شما صرفه جویی می کند. اگر شخصی که با او کار دارید، همکار شماست و در یک شرکت هستید، بهتر است مستقیما نزد او رفته و با او صحبت کنید. با این کار هم کمی فعالیت بدنی دارید و هم رو در رو با طرف مقابل صحبت کرده اید که درعصر فناوری به ندرت این اتفاق می افتد.

۹- توقع شکست را داشته باشید و با ترس از شکست مبارزه کنید.
 
بعضی افراد زمانی که دچرا شکست می شوند، روحیه خود را از دست می دهند و تصور می کنند همیشه دچار شکست خواهندشد. هنگامی که کاری درست پیش نرود، باید انتظار شکست داشت و از آن نترسید. درس گرفتن از شکست ها و بررسی علل شکست، بهترین راه برای پیشرفت است. از شکست خجالت نکشید، از آن ها بیاموزید و دوباره امتحان کنید.

۱۰- تا آن جا که می توانید بیاموزید.
 
همیشه باید تشنه یادگیری باشید. توانایی ها و مهارت های خود را بررسی کنید. سعی کنید نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و در پی اصلاح آن باشید. همیشه خود را به روز نگه دارید به این ترتیب وقتی فرصتی پیش روی شما قرار می گیرد، بدون معطلی از فرصت ها استفاده خواهید کرد. چون هیچ وقت یادگیری را کنار نگذاشته اید. طبق یک گفته قدیمی، طوری زندگی کنید که انگار امروز آخرین روز زندگی شماست و طوری در پی آموختن باشید که گویی قرار است برای همیشه زنده باشید.
 
سخت کار نکنید، هوشمندانه کار کنید 
 
روش هایی برای کاهش اضطراب در محیط کار
 
1- همیشه روی انجام یک کار تمرکز کنید.
 
اگر همیشه روی انجام یک کار مشخص تمرکز کنید، هم آن کار را بهتر انجام می دهید و هم استرس کمتری خواهید داشت. فرقی نمی کند چه در محیط کار، چه مدرسه یا مشغول انجام کارهای شخصی خود باشید. این کار تمرکز شما را بهبود می بخشد.

۲- همه کارهایتان را روی کاغذ بیاورید.
 
اگر انسان فراموش کاری هستید، تمام کارهایی را که باید انجام دهید روی کاغذ بنویسید. به این ترتیب نگران فراموش کردن آن ها نخواهید بود و به این شکل ذهنتان به جای تلاش برای یادآوری کارها، روی انجام آن ها متمرکز خواهدشد.

۳- بهتر است لیست کارهایتان خلاصه باشد.
 
لیست کارهای روزانه خود را پر نکنید، تنها یک یا دو کار پراهمیت آن روز را لیست کنید تا هم بتوانید از پس انجام آن بربیایید و هم استرس کمتری به شما وارد شود.

۳- ۱۰ دقیقه زودتر در محل کار خود حاضر شوید.
 
این کار استرس دیر رسیدن به محل کار را از بین برده و با آرامش بیشتری روز کاری خود را آغاز خواهید کرد.

۴- اگر فرصت نکردید کاری را به پایان برسانید، فردا هم روز خداست.
 
گاهی اوقات به دلیل مشغله زیاد فرصت نمی کنید طبق برنامه پیش بروید و بعضی از کارها تمام نشده باقی می مانند. بهترین کار این است که به خودتان فشار نیاورید و به خودتان بقبولانید که فردا کار ناتمام را تمام خواهید کرد. سرزنش کردن یا عصبانی شدن، تنها باعث افزایش اضطراب، کاهش انرژی، انگیزه و اعتماد به نفس شما خواهدشد.
 
سخت کار نکنید، هوشمندانه کار کنید 
 
5- هنگام نیاز از دیگران کمک بخواهید.
 
لازم نیست همیشه تنهایی از پس کارهای خود بربیایید. در مواقع نیاز از دوست یا همکارتان کمک بخواهید. در بسیاری از موارد آن ها با کمال میل به شما کمک خواهندکرد. شما هم می توانید در مواقعی که آن ها به کمک نیاز دارند به شان کمک کنید.

۶- آرام پیش بروید.
 
زمانی که بدن خود را آرام کنید، ذهنتان بازتر و آرام تر خواهدشد؛ بنابراین هر وقت برای انجام کارها دچار اضطراب شدید و خواستید همه کارها سریع تر انجام شوند، ذهنتان را آرام کنید. برای مثال آرام قدم بزنید و آرام غذا بخورید تا ذهنتان به دور از استرس، آرام شود. ابتدا انجام این کار سخت به نظر می رسد ولی به مرور، بدن شما به این شرایط عادت کرده و از اضطراب شما کاسته می شود و از آن به بعد با تمرکز بیشتری فعالیت های کاری را انجام خواهیدداد.

۷- نفس عمیق بکشید.
 
اضطراب را از خود دور کنید، ذهنتان را رها کنید و با کشیدن یک نفس عمیق، کاملا در لحظه قرار بگیرید. به مدت یک یا دو دقیقه نفس عمیق بکشید و تنها روی همین کار تمرکز کرده و بعد از دو دقیقه نفس خود را بیرون دهید.

۷- اجازه دهید زمان صرف ناهار زمانی برای آرامش شما باشد.
 
با سرعت و در عرض هفت دقیقه ناهار خود را میل نکنید. این کار تنها اضطراب شما را بیشتر می کند. به جای این کار، زمان صرف ناهار را تبدیل به زمانی برای کسب آرامش تبدیل کنید. به آرامی غذای خود را میل کنید و همزمان از طعم، بو و بافت غذا لذت ببرید. قاشق و چنگال را بعد از هر لقمه زمین بگذارید تا حس آرام بیشتر به شما القا شود. این کار یکی از بهترین روش های مبارزه با استرس است.

۸- میز کار خود را خلوت کنید.
 
یک میز کار ساده شامل یک لپ تاپ و یک گلدان، میز کار شما را خلوت می کند. این سادگی  و خلوتی باعث می شود بیشتر روی کاری که انجام می دهید تمرکز داشته باشید و با آرامش کار خود را انجام دهید.

۹- کارهای زائد را حذف کنید.
 
آیا لازم است تمام کارهایی را که در جدول برنامه خود نوشته اید انجام دهید؟ حتما کارهایی در لیست شما وجود دارند که اگر انجام نشوند اتفاق خاصی نمی افتد. به این ترتیب زمان دارید که هم به زندگی کاری خود برسید و هم به زندگی خارج از محیط کار خود لطمه ای وارد نیاورید.
 
سخت کار نکنید، هوشمندانه کار کنید 
 
10- تمام کارها را لازم نیست شما انجام دهید.
 
مجبور نیستید تمام کارها را به تنهایی انجام دهید. کنترل و مدیریت کارها نباید فقط به عهده یک نفر باشد. اگر افراد دیگری هستند که قادر به انجام کارهایی که شما انجام می دهید هستند، بخشی از کار را به عهده آن ها بگذارید.

۱۱- زمانی را برای انجام فعالیت های مورد علاقه خود کنار بگذارید.
 
کارهایی که باید انجام شوند را انجام داده و بخشی از زمان خود را در طول بعدازظهر یا آخر هفته به ورزش و تفریح بپردازید. شاید دوست داشته باشید با فرزندانتان تفریح کنید، نقاشی بکشید، بنویسید، فوتبال بازی کنید یا حتی به تماشای تلویزیون بنشینید. بنابراین حتما زمانی را برای انجام فعالیت های مورد علاقه خود در نظر بگیرید و آن ها را در لیست کارهایی که باید انجام دهید بگنجانید. انجام این فعالیت ها اضطراب محیط کار را کاهش داده و شما را برای یک روز کاری تازه آماده می کند.

[ad_2]

دیدگاه‌ها خاموش

میانبرهایی برای یادگیری سریع ترِ مغز

نوشته ای از admin در دسته‌بندی ... | ۱۳۹۵٫۰۹٫۰۹ - ۵:۱۰ ٫ق٫ظ

[ad_1]

وب‌سایت روزیاتو: جهانی که در آن زندگی می کنیم سرعت بالایی دارد. برای آنکه بتوانیم در رقابت هایی چون تجارت پیشرو باشیم، بسیار اهمیت دارد که مهارت ها و اطلاعات جدیدی در اختیار داشته باشیم. به همین دلیل ابر انسان هایی چون «بیل گیتس» و «اُپرا وینفری» از یادگیری به عنوان یکی از ارزشمندترین بخش های موفقیت یاد می کنند.

خوشبختانه راهکارهای ساده فراوانی وجود دارند که می توانند به راحتی در اختیار مغز قرار گیرند و مهارت هایی را سریع تر در اختیار این عضو مهم بدن قرار دهند.

میانبرهایی که به مغز برای یادگیری سریع تر کمک می کنند

به عنوان کارآفرین بهتر است تلاش کنید که چیزهای جدیدی را در طول ساعت های کاری یا در روزهای متمادی کاری یاد بگیرید.

پیش از آنکه به سمت خوردن یک «رِد بول» بروید ابتدا موارد مورد بحث در این نوشته را در نظر داشته باشید. پژوهش ها نشان می دهند که مغز ما برای یادگیری آمادگی بسیاری دارد و این کار را به سرعت نیز انجام می دهد. پس از راهکارهای این نوشته استفاده کرده و قدرت و سرعت یادگیری را در خود تا حدی افزایش دهید.

۱- ۵۰ دقیقه یا کمتر

«اِلِن دان» از دانشگاه ایالتی لوئیزینا می گوید: “برای یادگیری هرچیزی مدت کمتر از نیم ساعت کافی نیست و اگر این کار بیش از ۵۰ دقیقه هم انجام شود، باز هم کارآیی لازم را نخواهد داشت.” تلاش کنید که فواصل یادگیری خود را با ده دقیقه استراحت دادن به مغزتان پس از ۵۰ دقیقه، ادامه دهید.

۲- تکنیک ۸۰/۲۰

این تکنیک که نخستین بار توسط «ویلفردو پارِتو» معرفی شد، به قانون ۸۰/۲۰ شهرت پیدا کرد. پارِتو دریافت که ۸۰ درصد از محصولاتی که در کشور ایتالیا تولید می شوند مربوط به ۲۰ درصد از کشت هایی هستند که در این کشور انجام شده.

امروزه فرد دیگری به نام «تیم فریس» این قانون را تعمیم داده و با رویکرد مدرنی آن را مطرح ساخته. او بر این باور است که ما باید ابتدا آن ۲۰ درصد چیزهای مهمی را بیاموزیم که در واقع ۸۰ درصد از آنچه را که به آن احتیاج داریم را در اختیارمان قرار می دهند.

به عنوان مثال در یادگیری یک زبان جدید، ۲۰ درصد از لغات آن زبان هستند که ۸۰ درصد استفاده روزانه دارند پس به سراغ آنها برویم.

۳- از انجام همزمان چند کار پرهیز کنید

میانبرهایی که به مغز برای یادگیری سریع تر کمک می کنند
 

مغز شما همانند یک کامپیوتر کار می کند. همانند یک کامپیوتر که هر چه صفحات بیشتری در آن باز بماند، سرعتش پایین تر می آید، در مورد مغز ما هم همین طور است. تحقیقات انجام پذیرفته شده در این زمینه نشان داده که هرچقدر کارهای همزمان بیشتری را در دست داشته باشید، کیفیت انجام هر کدام را پایین تر می آورید چرا که حواس تان از انجام آن کار پرت و به سمت کار دیگری متمایل می شود.

به طور متوسط ۲۵ دقیقه طول می کشد تا پس از پرت شدن حواس، مغز بتواند دوباره به آن موضوع بازگردد که البته این می تواند زمان قابل توجهی هم باشد.

۴- روش یادگیری خود را تغییر دهید

یکی دیگر از راه هایی که باعث تقویت حافظه می شود به یاد آوردن خاطرات و تغییر دادن آنها به صورت اطلاعات جدید است که می تواند نقش بسیار مهمی در بالابردن کارآیی مغز داشته باشد.

در پژوهشی که در دانشگاه «جان هاپکینز» انجام پذیرفت این نتیجه به دست آمد: “اگر روش کمی متفاوت تری در یادگیری چیزی به کار گیرید، در مقایسه با تکرار همان روش های قبلی، آن امر را بیشتر و با سرعت بالاتری یاد خواهید گرفت.”

پس در صدد یافتن راه ها و تکینیک های جدیدتری در یادگیری باشید. به عنوان مثال اگر یک بار از روش استفاده از فلش کارت در آموختن یک زبان جدید استفاده کرده اید، دفعه بعد، از راهکایی چون تقویت شنیداری استفاده کنید. این کار به مغز کمک می کند تا بتواند اطلاعات را بهتر و سریع تر به خاطر آورد.

۵- از افراد با تجربه بیاموزید

«رابرت گرین» نویسنده کتاب «تسلط» به لزوم به کارگیری روش هایی که افراد موفق در آن کار انجام داده اند تاکید داشته و بر این باور است که چنین افرادی می توانند هدایت گران خوبی برای بالابردن سطح مهارت های شما باشند.

در واقع واژه «شاگردی کردن» از زمان قرون وسطی و در میان آهنگران رواج بسیاری داشت. اما در عصر حاضر شما به مدد، یوتوب، اسکایپ و سایر سرویس های خدماتی پیشرفته تر همچون «میکرومنتورها» می توانید از کمک های خوبی برخوردار شوید. نکته جالب هم آن است که افراد با تجربه از رساندن کمک هایی این چنینی استقبال هم می کنند و در این سفر که آنها خود قبلا آن را پیموده اند به خوبی کمک رسانی می کنند.

۶- از روش سنتی یادداشت برداری استفاده کنید

محققان دانشگاه «پرینستون» و «یو سی اِل اِی» دریافته اند که یادداشت دستی برداشتن می تواند باعث بالاتر رفتن توانایی شنیداری هم بشود. همچنین می تواند سبب شود تا مفاهیم مهم تشخیص داده شوند. از طرف دیگر، یاداشت برداشتن از طریق لپ تاپ هم می تواند در به خاطر سپردن نوشته ها بسیار موثر باشد و از پرت شدن حواس هم جلوگیری به عمل آورد.

کاملا آشکار است که آنچه گفته شد به معنای آن است که استفاده از قلم و کاغذ و در کل یادداشت برداری خصوصا از نکات مهم تر می تواند در به خاطر سپردن آنها موثر باشد.

۷- برای یک بازی دراز مدت آماده شوید

برای همه ما احتمالا پیش آمده است که زمانی که وقت کمتری داریم، بی پول تر هستیم، انگیزه کمتری برای یادگیری چیزهای جدید داریم و ممکن است روند یادگیری را در چنین زمان هایی متوقف هم کنیم. «سیث گودی» از این پدیده به «شیب» یاد می کند و آن را به پس از پایان ماه عسل تشبیه می کند.

 
میانبرهایی که به مغز برای یادگیری سریع تر کمک می کنند 
بهترین کار برای مبارزه با چنین شرایطی این است که در خود آمادگی هایی را به وجود آوریم.

استیو جابز می گفت: “آنچه میان کارآفرینان موفق و ناموفق جدایی می اندازد سختکوشی و پشتکار است.” بدانید که یادگرفتن یک چیز جدید همچون سریع دویدن به سمتی نیست بلکه یک ماراتون است. آنهایی که در مسیری که پیش می روند پشتکار بیشتری دارند، موفق تر هم خواهند شد.

[ad_2]

دیدگاه‌ها خاموش

راه حل های کاهش یکنواختی در کارهای روزمره

نوشته ای از admin در دسته‌بندی ... | ۱۳۹۵٫۰۹٫۰۸ - ۳:۲۴ ٫ق٫ظ

[ad_1]

مجله پنجره خلاقیت: کارهای یکنواخت و روزمره کارهای دشواری هستند، کارهای خسته کننده. یکنواختی دشمن مهارت، قوه تخیل و اراده است. اکنون زمان خوبی است برای کار آفرینی.

مردم، که به تکنولوژی و ارتباطات ناشی از شبکه های اجتماعی مجهز شده اند، در همه جای دنیا یا به راه اندازی کسب و کاری جدید مشغولند یا دارند از شغل های قبلی شان استعفا می دهند. احساس آن ها را در هنگام پیدا کردن اولین مشتریانشان، اولین فروش شان و اولین مشتری ارجاعی شان درک می کنم.
 
من هم این احساس را داشته ام. هر چقدر هم که نسبت به کسب و کارتان اشتیاق داشته باشید، باز هم پس از مدتی این اشتیاق از بین می رود. ساعات کار طولانی؛ کار سخت و دشوار؛ دریافتی کم و با فاصله زیاد؛ همگی می توانند وسوسه رها کردن کسب و کار، تغییر مسیر و اعتراف به شکست را در وجودتان ایجاد کنند. وقتی چنین احساسی داشتید، باید بدانید که کارتان یکنواخت شده است. همه کار آفرینان، پس از این که ساعت ها و روزهایی را صرف رتق و فتق امور کاری شان می کنند، دچار این یکنواختی می شوند.
 
راه حل های کاهش یکنواختی کارهای روزمره
 
یکنواختی سخت و نفرت انگیز است. حتی می تواند مهارت، قوه تخیل و اراده تان را تحت تاثیر قرار دهد. یکنواختی، بسیاری از کارآفرینان را از مسیر شغلی شان دور کرده است؛ چون آن ها آمادگی لازم برای این موضوع را نداشتند. کار آفرینانی که به تنهایی کار می کنند، بیشتر در معرض این موضوع قرار دارند.هیچ کس در اطراف شان نیست که بخشی از این بار سخت و دشوار را به دوش بکشد یا در هنگام ناامیدی، نور امیدی دوباره به دل آن کارآفرین بتاباند.
 
موفقیت یک کار آفرین به نحوه عملکرد او در زمانی بستگی دارد که کسب و کارش کمی اوج گرفته و کار های بیشتری نسبت به زمان شروع بر عهده او قرار گرفته است. با پنج موردی که در ادامه مقاله عنوان می شود، می توانید با یکنواختی شغل تان مبارزه کنید و کار های روزانه را به بهترین نحو انجام دهید؛

حواس تان به حرف های تان باشد:

وقتی به یکنواختی دچار می شوید، افکار و حرف های نادرستی به ذهن تان خطور می کند که بیشتر آن ها منفی گرایانه و بدبینانه است. ممکن است جملاتی مانند «نباید این کار را انجام می دادم» یا «هیچ راهی برای انجام دادن این کار ندارم» به زبان بیاورید. به هر حال یکنواختی هر نوع خوش بینی را از ذهن تان دور می کند.

وقتی خود را مجبور کنید که حرف های مثبتی به زبان آورید؛ حتی وقتی می خواهید در مورد بدترین اشتباهات تان صحبت کنید؛ از آن ناامیدی که می تواند شما و کسب و کارتان را به زمین بزند، دوری می کنید. وقتی جمله «دفعه قبل نباید…» را به «دفعه بعد باید…» تبدیل می کنید، مسیر پیش روی تان هموارتر به نظر می رسد، انتخاب با دقت افکار و حرف های تان می تواند به شما کمک ککند تا انرژی مثبت لازم برای گذراندن موفقیت آمیز روزهای تان را در اختیار شما بگذارد.

زمان خود را کنترل کنید.

یکی از بی رحمانه ترین ویژگی ها، یکنواختی تقویم است؛ قرارهای ملاقات، موعد های مقرر، کارهایی ناتمامی که باید انجام شوند… اگر نمی توانید برنامه های خود را کنترل کنید، آن ها شما را کنترل می کنند. دو روش مورد علاقه ام در رسیدگی به برنامه های روزانه را در اختیارتان می گذارم که اگر از آن ها استفاده کنید، به سرعت نتایج خوبی به دست می آورید. اول آن که محدوده زمانی مشخصی را برای ساعات کاری تان مشخص کنید.
 
صدای اعتراض تان را می شنوم! نمی توانید حتی یک ساعت را برای کار کردن از دست بدهید؟ می دانم وقتی که دست تنها هستید، همین یک ساعت ها هم ارزش زیادی برای تان دارد. اما اجازه دهید توضیح دهم! اگر تمام مدت زمان بیداری تان را به کار اختصاص دهید، حداقل سه یا چهار ساعت آن را برای گشت و گذار در اینترنت یا انجام کار های شخصی از دست می دهید.
 
راه حل های کاهش یکنواختی کارهای روزمره 
 
ساعات روزانه مشخصی را به کار اختصاص دهید و به آن متعهد باشید. هیچ کار دیگری در آن زمان انجام ندهید. همچنین نباید در ساعات تفریحی تان نیز مسائل کاری تان را سرو سامان دهید. ساعات تفریحی را به عنوان زمانی برای استراحت، کسب انرژی مجدد و خالی کردن ذهن تان از هر مساله ای در نظر بگیرید.
 
روش دوم این است که هر شب قبل از خواب، لیستی از برنامه ها و کارهایی ترتیب بدهید که باید انجام شوند. در کتاب «افراد موفق چگونه فکر می کنند؟»، فصل کاملی را به چنین تفکر پیشگامی اختصاص داده ام؛ اما خلاصه این فصل این است: وقتی قبل از خواب برنامه های روز بعد را می چینید، پس از بیداری بهتر می توانید کارهای مورد نظر را انجام دهید.
نرخ رشد شخصی خود را تنظیم کنید.

بسیار در مورد اهمیت رشد شخصی نوشته ام، پس سخنم را کوتاه می کنم. باید محدودیت هایی برای کسب و کار خود تنظیم کنید. خیلی پیش تر از زمانی که بازار یا مردم بخواهند در مورد کسب و کار شما تصمیم گیری کنند، شما خودتان باید میزان موفقیت خود را تنظیم کنید.

اگر می خواهید کسب و کارتان پیشرفت کند، باید خودتان نیز به صورت شخصی پیشرفت کنید. کتاب هایی در حوزه کاری خود مطالعه کنید. در همایش ها، کنفرانس ها و کارگاه های یک روزه شرکت کنید. در کلاس های مرتبط ثبت نام کنید. هر کاری که برای به روز بودن نیاز است انجام دهید تا همیشه در حال رشد باشید. کسب و کارتان نیز همراه شما رشد خواهد کرد.

ارتباطات خود را حفظ کنید.
 
ممکن است کار آفرینان در تله دیگری به نام «تنهایی» گیر بیفتند. وقتی که شما مسئولیت همه چیز، از فروش گرفته تا جارو کردن زمین را خود به عهده می گیرید، ممکن است به تنهایی دچار شوید. اگر می خواهید زندگی شخصی و کاری تان به یکنواختی دچار نشود، باید راه هایی برای ارتباط با دیگران پیدا کنید. این یعنی باید در مکان هایی حضور پیدا کنید که شانس دیدار با دیگران را داشته باشید. کنفرانس، مکان ایده آلی برای این هدف است. سعی کنید به انجمن های آنلاین یا محلی بپیوندید.
 
اتاق های بازگانی نیز مکان مناسبی برای دیدار با دیگران است. سازمان های مرتبط به کسب و کارهای کوچک می توانند موقعیت های آموزشی و شبکه سازی زیادی را برای کار آفرینان نوپا فراهم کنند. طوری برنامه ریزی کنید که حداقل ماهی یک بار در چنین شرایطی قرار بگیرید تا هم با افرادی فوق العاده آشنا شوید و هم روابط دوستانه و کاری و حتی شراکتی برای آینده خود ترتیب ببینید.
 
راه حل های کاهش یکنواختی کارهای روزمره
 

جشن بگیرید؛ شما موفق شدید.

مردم اغلب چنان درگیر به دست آوردن اهداف شان هستند که وقتی به آن ها می رسند، حتی فرصت جشن گرفتن هم ندارد. آن ها به زندگی کاری یکنواخت خود ادامه می دهند. پس باید چه کار کنید؟ جشن بگیرید و خوشحال باشید. اگر کاری را در موعد مقرر انجام دادید، پنج دقیقه در مورد آن فکر کنید تا حس پیروزی و کامل شدن به سراغ تان بیاید.
 
اگر به موفقیت بزرگ تری رسیدید، دوستان و خانواده خود را به صرف شام دعوت کنید و جشن بگیرید. حتی می توانید برای انجام دادن برخی کارهای روزانه حوصله سربر نیز جوایز کوچکی برای خود ترتیب دهید؛ جوایزی به کوچکی یک فنجان اسپرسو! هر چیزی که بعد از زرق و برق های اولیه به آن دست پیدا کنید، موفقیت تان را نشان می دهد.
 
یا یک کسب و کار می تواند از یکنواختی نجات پیدا کند و پیروز می شود و یا اسیر آن شده و هر چه به دست آورده را می بازد. راه اندازی یک شرکت، موفقیت بزرگی است. اما اگر بتوانید خوب صحبت کنید، خوب رفتار کنید، خوب رشد کنید و به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کنید و همچنین جشن گرفتن پیروزی های تان را فراموش نکنید، می توانید استارتاپ خود را به شرکتی موفق بدل کنید.
 
*یادداشت جان سی مکسول – ترجمه شادی حسن پور

[ad_2]

دیدگاه‌ها خاموش

محصولات ساده‌ای که مخترعان را میلیونر کردند

نوشته ای از admin در دسته‌بندی ... | ۱۳۹۵٫۰۹٫۰۸ - ۳:۲۴ ٫ق٫ظ

[ad_1]

وب‌سایت روزیاتو – فروغ بیداری: همه ما در زندگی روزمره خود شاهد اختراعات ساده ای هستیم که شاید تا پیش از آن به ذهن هیچ کسی غیر از مخترعین شان نرسیده باشد؛ گجت هایی همانند چسب زخم که باعث میلیونر شدن خالقان خود شده اند.
صورتک
هنرمند آمریکایی، «هاروی بال» در سال ۱۹۶۳ میلادی اسمایلی را اختراع کرد. او برای طرح صورتک خندان و زردرنگ خود فقط ۴۵ دلار دریافت کرد. اما دو برادر به نام های برنارد و مورای اسپین با زیرکی تمام، متوجه شدند که در پشت این شکلک های به ظاهر ساده، چه سرمایه عظیمی پنهان است و بنابراین آن را به ثبت رسانده و از این راه ۵۰ میلیون دلار درآمد کسب کردند.
اسلینکی رنگین کمانی

محصولات ساده ای که منجر به میلیونر شدن مخترعین خود شدند

اسلینکی رنگین کمانی یکی از مشهورترین اسباب بازی های دنیاست. مخترع آن، ریچارد جیمز، زمانی ایده ساخت آن به ذهنش رسید که به طور تصادفی یک فنر از دستش روی زمین افتاد. به لطف این رویدادِ ناخواسته، جیمز و خانواده اش حدود ۲۵۰ میلیون دلار درآمد کسب کردند.

ولکرو

ولکرو را با نام های «بست قلاب» یا «چسبک» نیز شناخته می شود. مخترع آن، جورج دو مسترال، مهندس برق سوئیسی است. او در یکی از روزهای سال ۱۹۴۰ میلادی در حال بازگشت از شکار بوده که در مزرعه متوجه چسبیدن گل‌ های خشگ گیاه باباآدم به لباس خود می شود. سپس با بررسی آن‌ ها در زیر میکروسکوپ، قلاب‌ های فراوان موجود در آنها و روش چسبندگی شان را کشف می کند.

 
این کشف باعث شد تا وی با الیاف نایلون، ولکرو را اختراع نماید. این بست همچنان در سراسر دنیا استفاده می شود و  سالانه یکصد میلیون دلار درآمد خالص برای کمپانی اصلی تولید می کند.
نی های شکل دار

محصولات ساده ای که منجر به میلیونر شدن مخترعین خود شدند

یک نفر تصمیم می گیرد تا نی های رنگی و پیچ و تاب دار تولید کرده و به واسطه آنها، کودکان را به نوشیدن شیر و آب میوه تشویق نماید. نتیجه این ایده، تولید نی های شکل دار کنونی شده که در سراسر دنیا از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

بالشت عروسکی

جنیفر تلفر وقتی متوجه شد که فرزندش دوست دارد عروسک های تپل و پشمالوی خود را زیر سرش گذاشته و از آنها به عنوان بالشت استفاده کند، متوجه شد که می تواند با ثبت این طرح، درآمد هنگفتی برای خود رقم بزند. تولیدات وی شامل انواع بالشت های نرم به شکل حیوانات بودند که در حال حاضر بسیار مورد علاقه کودکان است.

صفحه اصلی وب سایتی با یک میلیون پیکسل سفید

«الکس تیو» از یک ایده ناب و ساده، یک میلیون دلار درآمد کسب نمود. این دانشجوی ۲۱ ساله به دنبال راهی بود تا هزینه های تحصیل خود را تامین کند.

 
پیرو همین جست و جوها تصمیم گرفت تا بخش هایی از وب سایت خود را برای قرار دادن آگهی تبلیغاتی به فروش برساند. او هر پیکسل را فقط به قیمت یک دلار می فروخت. این ایده مورد توجه تُجار و کمپانی های بزرگی که مشتاق تبلیغات به ارزان ترین راه ممکن بودند، قرار گرفت.
Beanie Babies

محصولات ساده ای که منجر به میلیونر شدن مخترعین خود شدند

خرس های عروسکی مخملی سالیان سال مورد توجه کودکان قرار داشتند و به عنوان عروسک محبوب آنها شناخته می شدند. اما کمپانی Ty Warner تصمیم گرفت تا عروسک های جدیدی را روانه بازار کند، نمونه هایی که با پلاستیک و الیاف پر شده و بسیار نرم و انعطاف پذیر بودند. از آنجا که این عروسک ها فقط توسط مجموعه دارها خریداری می شد، کمپانی وارنر با تولید آنها توانست میلیون ها دلار پول به دست آورد.

پتو با آستین
ایده پتوهای Snuggie بسیار ساده و ابتدایی است اما «اسکات بولین» با اختراع این پتو توانست در همان سال اول بیش از ۲۰ میلیون دست از آن را به فروش رسانده و درآمد زیادی راروانه حساب های بانکی خود نماید.
هولا هوپ

فردی که این حلقه های پلاستیکی را  اختراع کرده، ایده آن را از بازی کودکان کسب کرده است. وی یک روز می بینید که چند کودک  نوارهایی از بامبو را دور کمر خو چرخانده و با آن سرگرم و شاد هستند. بنابراین تصمیم می گیرد تا پلاستیک را جایگزین بامبو کرده و به طور ناگهانی پولدار شود.

بطری های سر و ته
 
 محصولات ساده ای که منجر به میلیونر شدن مخترعین خود شدند
این شیشه ها نخستین بار در سال ۱۹۹۱ میلادی اختراع شدند. «پائول براون»، مخترع این طرح می توانست آنها را به تولیدکننده شامپو بفروشد، اما کمپانی های ناسا و Heinz از آن برای محصولات خود استفاده کردند. این اختراع به سرعت محبوب شد به طوری که براون در سال ۱۹۹۵ میلادی کارخانه و ثبت اختراع خود را با قیمت ۱۴ میلیون دلار فروخت و میلیونر شد.
 
چسب زخم

چسب زخم را یک محقق در سال ۱۹۲۰ میلادی اختراع کرده است. هنگامی که وی در حال انجام تحقیقات برای کمپانی Johnson & Johnson بوده، متوجه می شود که همسرش در حال تهیه غذا، دست خود را بریده است و این مساله موجب اختراع چسب زخم می شود.

Crocs

دمپائی های پلاستیکی ای که در تصویر می بینید یکی از ساده ترین اختراعاتی است که میلیون ها دلار پول را روانه جیب های مخترع خود کرده اند. با اینکه دوران این دمپائی ها کوتاه بود اما به سرعت مورد توجه مردم قرار گرفته و در موقعیت های مختلف از آن استفاده می کردند.

برگه های یادداشت چسبی

محصولات ساده ای که منجر به میلیونر شدن مخترعین خود شدند

این برگه های کاغذ با اینکه ایده ساده در پشتشان نهفته بود اما از آنجا که بسیار کاربردی بوده و برای اهداف گوناگونی مورداستفاده قرار می گیرند، موجب ثروتمند شدن مخترع خود شدند.

 
«اسپنسر سیلور» نوع جدیدی از برچسب ها را که چسب کمتری داشته و به راحتی به هر سطحی چسبیده و از آن جدا می شدند را اختراع کرده و یک میلیارد دلار سرمایه از این طرح خود کسب کرد.

[ad_2]

دیدگاه‌ها خاموش

راهنمای یک کارآفرین برای کنار آمدن با نا امیدی

نوشته ای از admin در دسته‌بندی ... | ۱۳۹۵٫۰۹٫۰۸ - ۳:۲۳ ٫ق٫ظ

[ad_1]

وب‌سایت بازده: هر کسی در برهه‌ای از زندگی‌اش ناامیدی را تجربه می‌کند. گاهی، درباره‌ی چیزی به مسخرگی یک فرصت کاری از دست رفته. گاهی نیز درباره‌ی چیزی بامعناتر، مثل یک انتخابات ریاست جمهوری! در این نوشتار با ما همراه باشید تا راهنمای یک کارآفرین برای کنار آمدن با ناامیدی را با هم مرور کنیم.
تماشای سخنرانی پذیرش شکست هیلاری کلینتون به من یادآوری کرد که مدیریت احساس نا امیدی می‌تواند چقدر چالش‌برانگیز باشد. فقط می‌توانم تصور کنم چه حسی دارد؛ که بعد از یک عمر خدمت یک انتخابات را ببازی، صدها میلیون دلار سرمایه‌گذاری را از دست بدهی، و نامزدی خسته‌کننده و برگزاری کمپین حتما برای او ویران‌گر بوده است.
 
 راهنمای یک کارآفرین برای کنار آمدن با ناامیدی
هنوز علارغم سیل عواطفی که وزیر امور خارجه کلینتون باید تجربه کرده باشد، این وضعیت را با ذکاوت، کلاس و وقار خاص خودش مدیریت کرد. وقار او در عین شکست باید برای همه‌ی کسانی که مجبورند ناامیدی را مدیریت کنند، به ویژه کارآفرینان، الگو باشد.

کارآفرینی برای بنیان‌گذاران مثل سوار شدن در یک ترن هوایی است. وقتی به یک کسب و کار فکر می‌کنید، دو نوع سرمایه وجود دارد: سرمایه‌گذاری پولی و عاطفی.

از بین افراد یک سازمان، معمولا بنیان‌گذاران بیش‌ترین سرمایه‌گذاری عاطفی را دارند. هر چه باشد آن کسب‌وکار بچه‌شان است – و برای کارآفرینان زندگی کار است و کار، زندگی. بد یا خوب، هر چیزی که برای یک کسب و کار یا در آن اتفاق می‌افتد، به نوعی شخصی است.

وقتی ناامیدی از راه می‌رسد – که همیشه این اتفاق می‌افتد –می‌توانید خیلی راحت بگذارید در چندین جبهه شما را زمین‌گیر کند. با این حال، به خاطر شرکت، تیم، و درایت خود، باید بیاموزید چطور به طرزی مثبت با این وضعیت کنار بیایید.

من در بسیاری از زمینه‌ها تخصص ندارم، اما حوزه‌ای که در آن تجارب زیادی دارم کنار آمدن با ناامیدی است. دوست دارم آن‌چه طی این سال‌ها آموخته‌ام به اشتراک بگذارم تا دوستان کارآفرینم بتوانند بهتر با چالش‌هایی کنار بیایند که در زندگی‌شان روبرو می‌شوند.

قوی بمانید و ظاهرتان را حفظ کنید

نگرش‌ها به شدت واگیر هستند، به ویژه در یک سازمان کوچک. این امر در جنبه‌های بسیاری صدق می‌کند،  اما به خصوص در مورد نگرش رهبر مهم است. اگر یک تیم رهبر را در حالتی افسرده ببیند، مثل آتش همه جا پخش می‌شود. برای رهبران حیاتی است که چهره‌ی خود را حفظ کنند.

من به عنوان یک روش پنهان کردن حقیقت به این کار نگاه نمی‌کنم، ابدا. بلکه مسئله آن است که اجازه ندهید احساسات گریزان‌تان روحیه‌ی اطرافیان‌تان را تحت تاثیر قرار دهد. به نظر مسخره می‌آید، اما رهبران خوب با آه و ناله کردن فخر نمیفروشند.

من در طول دوره‌ی حرفه‌ایم تجارب زیادی برای کنار آمدن با ناامیدی کسب کرده‌ام. اتفاقی هست که خیلی خوب در ذهنم مانده است. من فرصت داشتم با گروهی که به آن‌ها اعتماد داشتم، احترام می‌گذاشتم، و تحسین می‌کردم معامله‌ی دگرگون کننده‌ای انجام دهم اما در نهایت به لطف نیروهایی خارج از کنترل من، با شکست مواجه شد.

دردناک بود، اما فهمیدم نمی‌توانم اجازه دهم ناامیدی شخصی‌ام بر عملکردم یا روحیه‌ی اعضای تیمم تاثیر بگذارد. تنها راه کنار آمدن با ناامیدی تشخیص و پذیرش آن و حرکت به سوی چیزهای بزرگ‌تر و بهتر بود.

هنگام شکست هم باوقار باشید

شکست هیچ لذتی ندارد، و کار خیلی راحتی است که بگذارید عواطف بر شما غلبه کند. مهم نیست آن موقع چقدر ناراحت، سرخورده، یا عصبانی هستید،  توانایی نشان دادن وقار تحت فشار یکی از تحسین‌برانگیزترین ویژگی‌هایی است که یک رهبر می‌تواند داشته باشد. با این حال، به ندرت به طور طبیعی اتفاق می‌افتد؛ باید در طول زمان پرورش داده شود. وقتی با ناامیدی روبه‌رو می‌شوید سعی کنید موقعیت را با وقار، فهم و احترام کنترل کنید. ‌

وقتی خبرهای ناامیدکننده دریافت می‌کنم، تلاش می‌کنم مطمئن شوم طرف دیگری که دخیل است، تحسین مرا به خاطر تمام کارهای که در آن راه انجام گرفت، تشخیص دهد. در حالی‌که همه‌چیز آن‌طور که می‌خواهیم پیش نمی‌رود، وقتی تمام افراد دخیل در یک موقعیت آن را با افتخار، احترام، و شفافیت مدیریت کنند، آینده با فرصت‌هایی برای همکاری مجدد، درخشان می‌ماند.

کنترل ناامیدی آن لحظه با وقار و بزرگی، در ایجاد احترام متقابل بسیار موفق عمل می‌کند.

به پیش‌روی فکر کنید، مهم نیست چه می‌شود

کسب و کار، مثل زندگی، فوتبال، و سیاست، بازی سانتی‌مترها است. من متوجه شده‌ام بیش‌تر کسب و کارهای موفق توسط مجموع تمام تصمیم‌های کوچک و تعاملاتی تعریف می‌شوند که هرروز رخ می‌دهند، نه توسط حرکات راهبردی عظیم.

این حقیقت ساده مسئولیت را به عهده‌ی رهبران و تیم‌ها می‌گذارد که از تک تک لحظات بهره ببرند. هنگام مواجه با ناامیدی می‌توانید تسلیم شکست شوید یا به پیش‌روی ادامه دهید. افراد موفق شجاع واقعی را نشان می‌دهند و حتی در برابر ناامیدی و موانع، سانتی‌متر به سانتی‌متر، و لحظه به لحظه جلو می‌روند.

صرف نظر از آن‌که هیلاری کلینتون چه احساسی داشت، نمی‌توانم در میان چهره‌های سرشناس به مثال امروزی بهتری فکر کنم که در برابر شکست و ناامیدی وقار را نشان دهد. کارآفرینان باید توجه کنند، و تلاش کنند دفعه‌ی بعد که با ناامیدی مواجه می‌شوند، با نصف درایت کلینتون پاسخ نشان دهند.

[ad_2]

دیدگاه‌ها خاموش

برگه ی بعدی »

LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE