۷ اشتباه دردناک بازاریابی در سال ۲۰۱۸

نوشته ای از admin در دسته‌بندی ... | ۱۳۹۷٫۰۳٫۱۰ - ۲:۴۲ ٫ق٫ظ

[ad_1]

رازمجنون – ترجمه از حمید گنجی: چشم‌انداز بازاریابی امروزه نسبت به گذشته بسیار متنوع شده است و استراتژی‌های بازاریابی شامل کانال‌های مختلفی می‌شوند. برای مرتبط ماندن، باید هر چند مدت یک‌بار بررسی‌هایی را از استراتژی‌های بازاریابی خود انجام دهید.

در حیطه بازاریابی، برخی اشتباهات ممکن است هزینه زیادی برایتان در پی داشته باشد و منابع مالی‌تان را هدر دهد. در ادامه اشتباهاتی که می‌تواند برای یک کسب‌وکار در سال ۲۰۱۸ گران تمام شود ذکر شده است.

۷ اشتباه دردناک بازاریابی که در سال ۲۰۱۸ باید از آن اجتناب کنید

۱٫ عدم دگرگونی از شخصی‌سازی به فردگرایی

این روزها همه در مورد شخصی‌سازی صحبت می‌کنند، اما بازاریابان هنوز برای ایجاد یک تجربه معنادار برای مشتریان در جدال هستند. سوال این نیست که آیا شما پیام خود را شخصی‌سازی می‌کنید یا نه. در عوض، سوالات زیر را از خود بپرسید:

آیا شما هنوز با ذکر کردن نام مشتریانتان، شخصی‌سازی را انجام می‌دهید؟

آیا شما از بینش‌های فردی استفاده می‌کنید؟

۲- عدم تبعیت از قانون ۲۰/۸۰

بدون شک در مورد قانون ۲۰/۸۰ شنیده‌اید. این قانون که با نام اصل پارتو نیز شناخته می‌شود می‌گوید که ۸۰ درصد تاثیر از ۲۰ درصد عوامل ناشی می‌شود. اما آیا شما از این قانون در بازاریابی خود استفاده می‌کنید؟

چه تمرکز شما روی بازاریابی محتوایی باشد یا شبکه‌های اجتماعی یا بازاریابی ایمیلی، ۸۰ درصد از تلاش‌های شما باید روی ارائه ارزش به مشتریان متمرکز شود و ۲۰ درصد از تلاش‌های خود را به فعالیت‌های ترویجی اختصاص دهید. این کار باعث تعامل مشتریان شود و یک رابطه بلندمدت را بسازد.

۳- نادیده گرفتن بازاریابی حفظ

بازاریابی حفظ باید ستون فقرا استراتژی بازاریابی شما باشد. چرا؟ به دو دلیل: فروش به کسی که با او ارتباط برقرار کرده‌اید آسان‌تر است و فروش به مشتریان فعلی سود بیشتری برایتان دارد.

قانع نشدید؟ این آمارها را ببینید:

سود فروش به مشتریان فعلی چیزی بین ۶۰ تا ۷۰ درصد است. اما سود فروش به مشتریان احتمالی بالقوه فقط بین ۵ تا ۲۰ درصد است.

هزینه به دست آوردن یک مشتری جدید حدود شش تا هفت برابر حفظ مشتری فعلی است.

وقتی کسی به مشتری شما تبدیل می‌شود، مطمئن شوید که بازاریابی‌تان به او متوقف نمی‌شود. این روزها ایجاد وفاداری بسیار سخت است.

۴- مستند نکردن استراتژی بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی بهترین ابزار شما برای متمایز شدن از دیگران است. این رویکرد از بازاریابی توسط حدود ۹۴ درصد از کسب‌وکارهای کوچک، ۹۳ درصد از کسب‌وکارهای B2B و ۷۷ درصد از سازمان‌های B2C مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استراتژی بازاریابی محتوایی را قبل شروع به ایجاد داستان و سایر مواد برای نام تجاری خود، مستند کنید. این کار نه‌تنها تولید و توزیع محتوا را ساده می‌کند، بلکه تاثیرگذاری آن را نیز افزایش می‌دهد.

۵- نادیده گرفتن کانال‌ها و پلتفرم‌های جدید

موفق‌ترین شرکت‌ها در دنیای کنونی آن شرکت‌هایی هستند که از کانال‌ها و پلتفرم‌های جدید استفاده می‌کنند و آن‌ها را نادیده می‌گیرند. این شرکت‌ها فقط به کانال‌ها و استراتژی‌های قدیمی پایبند نمی‌مانند. بر اساس مطالعات مجله کسب‌وکار دانشگاه هاروارد، خرده‌فروشی‌هایی که از چندین کانال استفاده کرده‌اند نسبت به کسب‌وکارهایی که از یک کانال استفاده می‌کنند، سود بیشتری به دست آورده‌اند.

دنیای دیجیتال مدام در حال تکامل است. بنابراین استفاده از کانال‌های بازاریابی نوظهور برای ارتباط با مشتری یک ضرورت است.

۶- استفاده از ایمیل به عنوان یک ابزار تبلیغاتی

دوره‌ای در بازاریابی ایمیل وجود داشت که ایمیل صرفا برای اهداف تبلیغاتی مورد استفاده قرار می‌گرفت. متخصصان مدرن می‌دانند بازاریابی ایمیلی نقش مهمی در ایجاد روابط مبتنی بر اعتماد به منظور درگیر کردن، تبدیل و حفظ مشتریان دارد. نادیده گرفتن این مسئولیت‌ها می‌تواند پیامدهای جدی برای هر کسب‌وکار آنلاین داشته باشد. اگر می‌خواهید بازاریابی ایمیلی‌تان موفقیتآمیز باشد، باید یک تغییر ذهنی مهم را بپذیرید: از ایمیل به عنوان یک ابزار تعامل استفاده کنید، نه یک ابزار تبلیغاتی.

۷- عدم صرف زمان روی پردازش پیام

این بزرگ‌ترین اشتباه بازاریابان است. آن‌ها قبل از اینکه پیام را به مخاطب ارسال کنند، زمان کافی را به پردازش پیام اختصاص نمی‌دهند.

به دقت باید به این موضوع فکر کنید که می‌خواهید مشتریان یا مشتریان بالقوه‌تان چه چیزی را باور کنند. اگر در حال نوشتن یک پست وبلاگی، نوشتن ایمیل، نوشتن استاتوس فیس‌بوک یا آپدیت کردن یک محتوا هستید، هر کلمه‌ای که می‌نویسید باید پیامتان را به‌وضوح و به شیوه‌ای قانع کننده انتقال دهد. در بازاریابی، کانال فقط اهمیت ندارد و پیام نیز حائز اهمیت است.

آینده بازاریابی بسیار پیچیده خواهد بود و تنها کسانی که بتوانند تجربیات معناداری را به مشتریان ارائه دهند می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند. اگر می‌خواهید در دنیای دیجیتال موفق شوید، باید تجربه مناسبی را به مشتری ارائه دهید.

[ad_2]

دیدگاه‌ها خاموش

خانم متخصص فروش

نوشته ای از admin در دسته‌بندی ... | ۱۳۹۷٫۰۳٫۱۰ - ۲:۴۲ ٫ق٫ظ

[ad_1]

وب سایت آی بازاریابی – محمدرضا گل آقائی: اغلب مردم وقتی می خواهند در مورد یک فروشنده فکر کنند، آن را بصورت یک مرد خوش پوش در ذهن خود تصور می کنند. البته در حالیکه امروزه بسیاری از فروشندگان از آقایان هستند، اما خانم ها هم از جایگاه خوب و شایسته و شناخته شده ای در صنعت فروش برخوردار می باشند.

به هر حال بطور خلاصه باید گفت سطح موفقیتی که یک فرد حرفه ای و متخصص در صنعت فروش می تواند از آن برخوردار شود، بطور کامل بستگی به خودش دارد: اینکه چقدر زحمت می‌کشد، اینکه چقدر نسبت به بهبود مهارت های خودش تعهد دارد و اینکه چقدر بر ارائه خدمات فوق العاده برای مشتریان خود متمرکز می باشد.

خانم متخصص فروش

به هر حال، چه خوب یا چه بد، برخی خصوصیات هستند که به نظر می رسد شانس موفقیت یک فروشنده حرفه ای را افزایش می دهند یا برخی دیگر به دلیل محدودیت ها یا برخی تعصب ها موجب کاسته شدن شانس موفقیت یا چالش برانگیزتر شدن موفقیت برای آنها می شود. یک فاکتوری که بسیاری از آن تعجب می کنند این است آیا زن بودن یا نبودن نسبت به مرد بودن آیا مزیتی در صنعت فروش به حساب می آید؟

توجه به جزئیات

در برخی از جایگاه های فروش، توجه داشتن نسبت به حزئیات در واقع یک عنصر کلیدی موفقیت به حساب می آید. عدم گوش دادن و دقت کافی مبذول داشتن در صحبت و گفتگو با مشتریان موجب می شود که نماینده فروش مورد نظر برخی گفته های مهم طرف مقابل، موارد مورد نگرانی وی یا حتی فرصت های موجود را از دست بدهد. در حالیکه این مسئله همیشه صادق نیست، اما باید توجه داشت که در جایگاه قضاوت بین زنان و مردان در رابطه با توجه کردن به جزئیات، عموما زنان نسبت به مردان قوی تر ظاهر می شوند.

اگر درست باشد، این مسئله توجه کردن به جزئیات نه تنها در زمان روبرو شدن با مشتری برای فروشنده های زن نسبت به فروشنده های مرد یک مزیت به حساب می آید، بلکه در زمان آموختن نکته یا نکاتی در رابطه با یک روند در یک صنعت خاص هم باز برای آنها یک مزیت به حساب می آید.

کسی که توجه خاصی نسبت به جزئیات روند دارد، احتمالا بهتر قادر به ارائه راه حل های مفید و کارا در زمان های مورد نیاز و مناسب برای مشتریان بوده و همچنین بهتر در جریان تغییرات در اندازه های صنعت قرار می گیرد.

شنونده های بهتر

برخی مربیان، تعلیم دهنده ها یا کارشناسان در حوزه فروش با این موضوع کاملا موافق هستند که صحبت کردن از یک موضوع با فروختن آن کاملا متفاوت است. این موضوع به این معناست که گوش کردن بسیار مهم تر از صحبت کردن در رابطه با یک موضوع است.

در واقع شبیه به موضوع توجه کردن به جزئیات، مطالعات مختلفی به این نتیجه رسیده اند که زنان بهتر و با دقت بیشتر نسبت به مردان گوش می دهند.

کارولین کوهِن Carolyn Cohn اعتقاد دارد که زنان فعال در عرصه فروش در حدود ۸۰% از زمان خود را صرف گوش کردن کرده و تنها ۲۰% از زمان را با مشتری به صحبت کردن اختصاص می دهند.همین یک نکته به خودی خود می تواند نشان دهنده دلیل آن باشد که چرا زنان در عرصه فروش نسبت به مردان موفق تر عمل می کنند.

اخلاق کاری

اِوِن کارمیکائیال Even Carmichael کارآفرین، نویسنده و یک تاجر حرفه ای اعتقاد دارد که در بین بسیاری از فاکتورهای مطرح برای موفقیت بلند مدت در عرصه فروش، زنان و مردان عملکردی برابر با یکدیگر دارند. با این وجود، وی ابراز می دارد که زنان ۲۵% بیشتر از مردان از تماس های هماهنگ نشده و بدون قرار قبلی برای فروش نسبت به مردان استفاده می کنند.

روبرو شدن با بی میلی مشتری بالقوه در صنعت امری معمول و بدیهی است، بنابراین هر قدر یک فروشنده تماس های بیشتری داشته باشد، احتمالا با فرصت های فروش بیشتری هم روبرو می شود. داشتن تماس های تلفنی که شاید هر کسی از زیر آنها فرار کند، در واقع یک فاکتور کلیدی در چرایی موفقیت بیشتر یا داشتن مزیت بیشتر نسبت به مردان برای زنان در صنعت فروش می باشد.

با انگیزه بیشتری برای موفقیت؟

یک فاکتور انگیزاننده اصلی برای بسیاری از فروشندگان دست یابی به فرصت ارتقاء شغلی و رسیدن به جایگاه های رهبری یا مدیریت در عرصه فروش است. طبق ادعای مجله کسب و کار هاروارد، در سال ۲۰۱۳، تنها ۳% جایگاه های شغلی مدیریت ارشد در اختیار زنان بوده است. این تعداد محدود از زنان در عرصه رهبری موجب انگیزش برخی از شرکت ها و سازمان ها شده تا
بیشتر به ارتقاء شغلی زنان توجه داشته باشند.

در نهایت، کسب و کارهای مطرح و موفق عموما شایسته ترین افراد را برای قرار گرفتن در جایگاه‌های رهبری ارتقاء می دهند؛ اما اگر همه شرایط برای آنها برابر باشد، آنها اغلب علاقمند به ارتقاء دادن زنان نسبت به مردان هستند.

نتیجه گیری

آیا زنان نسبت به مردان عملکرد بهتری در فروش دارند؟ آیا شواهد دیگری در این رابطه وجود دارد؟ اگر چنان که در بالا اشاره شد، زنان بهتر گوش بدهند، توجه بیشتری به جزئیات داشته باشند و توجه بیشتری به مشتری داشته و نیز فرصت های بیشاری برای رشد و ارتقاء در صنعت نسبت به مردان داشته باشند، پس زنان باید مزیت رقابتی بهتری نسبت به مردان در این صنعت از برخوردار باشند. اما همانند هر مزیت دیگری، اگر از این مزیت استفاده نشود، دیگر به آن یک مزیت گفته نمی‌شود.

[ad_2]

دیدگاه‌ها خاموش

هوش مصنوعی و تولید محتوا در عصر جدید

نوشته ای از admin در دسته‌بندی ... | ۱۳۹۷٫۰۳٫۰۹ - ۵:۳۹ ٫ق٫ظ

[ad_1]

وبسایت شنبه: شرکت SDL که در زمینه خدماتی مثل تولید، مدیریت، ترجمه و عرضه محتوا فعالیت دارد، در گزارش خود پنج حالت را برای آینده‌‌ محتوا ذکر کرده که مجموعه‌ای از روندهای محتوا برای برندها در سال ۲۰۱۸ است. از آنجا که محتوا در هر جریان خرید مشتری وجود دارد، SDL پیش‌بینی می‌کند که بعد جدیدی از اهمیت سازمانی محتوا را شاهد خواهیم بود. هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی (ML) نقش مهمی در خودکارسازی تولید، ترجمه، سازماندهی و عرضه محتوا بازی می‌کنند. در گزارش پنج روند تولید محتوا، شرکت SDL بررسی می‌کند چگونه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی قرار است در نحوه‌ای که محتوا تولید، مدیریت، ترجمه و به مخاطبان جهانی عرضه می‌شود، بیشترین تأثیر را داشته باشد. پنج حالت آینده محتوا عبارت است از:

یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی تولید و توزیع محتوا را متحول خواهند کرد

همگام‌شدن با تقاضای زیاد محتوا سخت است: خود محتو‌است که محتوا را تولید می‌کند

هزاران هزار نویسنده برای تولید تمام محتوایی که برای تجارب قوی دیجیتالی آینده نیاز است، باید کار کنند. پیشرفت‌ها در هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی به این معنی است که در سال ۲۰۱۸ برندها می‌توانند به طور خودکار محتوای آماده حاصل از اطلاعات ذخیره‌شده در انواع مخازن داده کسب‌و‌کار خود را تولید کنند و به هر مشتری خود، تجربه کاملا منحصر‌به‌فرد بدهند.

مدیریت حجم زیادی از محتوا بسیار سخت است: محتوا خود را سازماندهی می‌کند

تولید محتوا تنها یکی از انواع قابلیت‌ها و کاربردهایی است که یادگیری ماشینی دارد. برندها استفاده از یادگیری ماشینی را برای دسته‌بندی محتوای شرکت خود و بهبود متاداده و بهینه‌سازی سئو آغاز می‌کنند و دیگر سیستم‌های سازمانی را قادر می‌سازند به طور خودکار محتوای موجود را کشف کنند. یادگیری ماشینی استفاده مجدد از محتوا را به حداکثر می‌رساند و بر تلاش‌های تولید محتوای سرمایه‌گذاری‌ شده قبلی تکیه می‌کند و به برندها کمک می‌کند مرزهای بعدی تجارب دیجیتال را شکل دهند.

روش آبشاری منسوخ خواهد شد: محتوا چابک می‌شود

وقتی آینده تولید محتوا و سازماندهی آن با هوش مصنوعی شتاب بگیرد، محتوا باید ساختاریافته و دارای فرمتی مناسب باشد. SDL پیش‌بینی می‌کند که رویکرد قدیمی آبشاری به تولید و ارائه محتوا منسوخ خواهد شد. در سال ۲۰۱۸ خواهیم دید که شرکت‌های بیشتری این مدل و رویکرد جدید را انتخاب می‌کنند. محتوای جهانی و تیم‌های بومی‌ که دارای قابلیت‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی هستند، برای تولید و ارائه محتوای جذاب افزایش می‌یابند.

مشتری قبل از صحبت با فروشنده تصمیم به خرید می‌گیرد: محتوا بهترین فروشنده شما خواهد شد

در حال حاضر، برندها در اولویت‌های فروش خود تغییر ایجاد کرده و روی تولید محتوا به جای فروش تمرکز می‌کنند. چون فروشندگان فقط یک‌سوم روز خود را با مشتریان صحبت می‌کنند و محتوا هرگز این ارتباط و گفت‌وگو با مشتری را قطع نمی‌کند. شرکت SDL نیز امیدوار است که تولید، ترجمه و ارائه محتوا به اولویتی برای رهبران فروش تبدیل شود. تحقیقات در این باره نشان می‌دهد: بیش از نیمی (۵۳درصد) از مشتریان جهانی محتوا، اکنون دارای صفحات مشاوره، محتوای فنی و سؤالات متداول برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول قبل از خرید هستند.

محتوا بزرگ‌ترین ریسک امنیتی خود است: امنیت محتوا تأمین خواهد شد

مصوبات آتی از جمله مقررات حفظ اطلاعات عمومی در اروپا (GDPR) بدان معنی است که کسب‌وکارها به کنترل و نظارت مطلق بر اطلاعات مربوط به مشتری نیاز دارند. آنها باید شفافیت، پیگیری و حفاظت کامل از اطلاعات را تا ماه مه ۲۰۱۸ فراهم کنند. به منظور سازماندهی و تأمین امنیت حجم بالای اطلاعات در سال ۲۰۱۸، برندها به فناوری‌های یادگیری ماشینی برای ترجمه، تجزیه و تحلیل و خودکارسازی زنجیره تأمین محتوای خود روی خواهند آورد.

پگی چن، مدیر ارشد بازاریابی می‌گوید: «محتوایی که خود محتوا را تولید کند، خود را سازماندهی کند و در سطح جهانی با سهولت مقیاس‌بندی ‌‌شود، امری تخیلی به نظر می‌رسد. اما قوانین محتوا و بازاریابی در سال ۲۰۱۸ تغییر می‌کند و ظهور فناوری‌های یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی جدید این تغییر را امکان‌پذیر کرده است. شرکت‌های هوشمند می‌دانند که اگر خواهان رشد و توسعه در سال‌های پیش‌رو باشند، باید خود را برای چنین آینده‌ای آماده کنند.»

[ad_2]

دیدگاه‌ها خاموش

چیز‌هایی که جلوی پولدار شدن‌تان را می‌گیرند

نوشته ای از admin در دسته‌بندی ... | ۱۳۹۷٫۰۳٫۰۹ - ۵:۲۰ ٫ق٫ظ

[ad_1]

وب‌سایت بدونیم: فقر و بی پولی فقط به معنای محدودیت در امور مالی نیست بلکه برنامه ای است که بدون فکر کردن برای زندگی مان می سازیم. آدم های فقیر زیادی هستند که بدون ارث و میراث و بدون کمک دیگران ثروتمند شده اند. گاهی اوقات انسان اراده و توانایی بالایی برای پول دراوردن دارد اما حس نا امنی به او اجازه قدم برداشتن نمی دهد. به علاوه قبل از این که بخواهید در امور مالی پیشرفت کنید باید یکسری عادت ها را برای همیشه کنار بگذارید.

اگر کار نداشته باشید بیشتر از ۳ ماه نمی توانید دوام بیاورید

چیزهایی که جلوی پولدار شدنتان را می گیرد

باید ببینید تا چه مدت می توانید فقط ب پس اندازتان تکیه کنید؟ یک فرد ثروتمند می تواند ۱ سال دوام بیاورد اما اگر بیشتر از ۳ ماه نکشید جای نگرانی وجود دارد. مطمئن شوید که پولی برای روز مبادا کنار گذاشته اید. بنابراین باید هر ماه مقداری پول پس انداز کنید و مهم تر از آن یک منبع درآمد منفعل مثل ملک یا سهام برای خودتان بسازید.

خریدهای بی هدف

دائم به دنبال حراجی ها هستید تا بتوانید چیزی را به رایگان یا قیمت پایین بخرید و یا نیروی رایگان با هزینه پایین پیدا کنید. ثروتمندها بهای واقعی هر چیزی را می پردازند و زحمات کارمندانشان را جبران می کنند. چون ارزش واقعی یک کالا یا حقوق مناسب را می داند. این همان چیزی است که از دیگران انتظار دارند.

رفتن به محل کارتان بیشتر از ۱ ساعت زمان می برد

چیزهایی که جلوی پولدار شدنتان را می گیرد

چند بار این جمله را شنیده اید؟ “وقت طلاست” پول را همیشه می توانیم به دست بیاوریم اما وقت را هیچ وقت نمی توانیم بخریم. اگر رفتن به محل کارتان زمان زیادی می برد محاسبه کنید مسیر رفت و برگشت کار در ماه چند ساعت می شود. زمانی که برای رفت و برگشت صرف می کنید را می توانید به کارهای مهم تری اختصاص دهید. بنابراین بهتر است مسیر کوتاه تری را انتخاب کنید اگر این کار مقدور نیست در راه کار مفیدی انجام دهید مثلا کتاب بخوانید یا یک زبان خارجی تمرین کنید.

صورتحساب هایی که به سختی می توانید پرداخت کنید

چیزهایی که جلوی پولدار شدنتان را می گیرد

ماشین قسطی، موبایل قسطی، مبلمان قسطی و و و … قانونی هست که می گوید مخارج باید ۴۰ درصد کمتر از درآمد باشد. در صورت رعایت نکردن این قانون باید زندگی آرام را برای همیشه فراموش کنید. هیچوقت چیزی که استطاعت مالی اش را ندارید نخرید. به جای این که یکباره چیزی بخرید که باقی عمرتان را مجبور به پرداخت باشید مطابق درآمدتان پول خرج کنید.

همه چیز را همین حالا می خواهید

چیزهایی که جلوی پولدار شدنتان را می گیرد

بعضی ها وقتی دنبال شغلی هستند به مقدار درآمد کار توجه می کنند اما بعضی دیگر به یادگیری ها، رشد و دانشی که در آینده به دست خواهند آورد توجه می کنند. به جای تمرکز به مقدار درآمد هفتگی به پیشرفتی که در کارتان خواهید داشت تمرکز کنید.

جدا از خانواده زندگی می کنید

تصور خیلی ها این است که اگر تنها زندگی کنند به موفقیت های بیشتری می رسند اما واقعیت این است که بدون حمایت خانواده نمی توان به موفقیت دست یافت. خیلی ها به خاطر حمایت های خانواده موفق شده اند و خیلی ها هم با ترک خانواده شکست خورده اند. لحظاتی که هیچ امیدی به زندگی ندارید تنها عشق می تواند به پیشرفت و ادامه زندگی کمک کند.

داشتن یک زندگی خوب تصمیمی است که باید خودمان بگیریم. قوانین بازی ممکن است تغییر کند، دولت ممکن است تغییر کند اما موفقیت شما نباید به هیچ چیز دیگری به جز خودتان وابسته باشد. ذهنیت شما می تواند مانع از موفقیت و پیشرفت تان شود.

[ad_2]

دیدگاه‌ها خاموش

۷ علامت که نشان می‌دهند شغل اشتباهی دارید

نوشته ای از admin در دسته‌بندی ... | ۱۳۹۷٫۰۳٫۰۸ - ۶:۲۳ ٫ق٫ظ

[ad_1]

وبسایت یوکن: افرادی زیادی هستند که به شغل های نامناسب، بدون آینده ای مشغولند و نشانه های مسلم اشتغال نامناسب را در ادامه بخوانید:

اگر به شما نگویند که آینده چه خواهد بود، هیچ آینده ای وجود ندارد:

هیچ دلیلی خوبی برای پنهان کردن آینده درخشان کارخانه یا شرکت خودتان ، وجود ندارد.

برای کار شما اعتباری قایل نمی شوند:

این یک نشانه بسیار بد است، همه توضیحات ممکن به ضرر شماست.

7 علامت که نشان می دهند شما شغل اشتباهی دارید

چیز بیشتری برای یادگیری شما وجودندارد:

هر شغلی باید آینده ای داشته باشد. اگر هیچ فرصتی برای کسب مهارت یا دانش جدیدی وجود ندارد، این شغل به بن بست می رسد. ” اگر شما باهوش ترین فرد اتاق باشید، در اتاقِ اشتباه هستید.”

رهبری ضعیف بدون هیچ چشم انداز، استراتژی یا توانایی اجرایی:

این زمانیست که کشتی شما در حال غرق شدن است.

آنها می گویند که مسئولیت اصلیشان، ارزش سهام است:

مسئولیت ارزش سهام برعهده هیات مدیره است. رهبرهای قدرتمند بر محصولات ، مشتریان و بیشتر از همه چیز، بر کارمندانشان تمرکز می کنند. اولویت داشتن ارزش سهام ،یک نشانه بارز از سطح فکر پایین است.

مدیرتان راهنمایی و فیدبک لازم را ارائه نمی کند یا علاقه کمی به کاری که شما انجام می دهید دارد:

سوال های کافی نمی پرسد، زمان زیادی با شما صرف نمی‌کند یا بدتر ، از شما دوری می‌کند.

مدیرتان، شما و تصمیمات شما را موشکافی می‌کند.

فرقی نمی‌کند ، چه اعتماد نداشتن باشد یا کنترل بیش از حد.

تعداد مواردی که در بالا آمد و شامل حال شما می شود را بشمارید. اگر یک مورد هم وجود داشت به معنای هشدار است. اگر بیش از یک نشانه بود، وقت آن است که خودتان به فکر بیافتید . ممکن است پیشنهاد کار دیگری هم از کارفرمای فعلی دریافت کنید. به آن توجه نکنید و برای یک سفر بی بازگشت بلیت دو طرفه تهیه نکنید. پول اضافه هیچ کدام از شرایط بالا را تغییر نخواهد داد.

وقتی از افراد پیر پرسیده می شود که از چه چیزهایی پشیمان هستند، بزرگترین پشیمانی آنها درباره کارهایی نیست که انجام داده اند. بلکه درباره کارهایی ست که انجام نداده و فرصت هایی که از آنها استفاده نکرده اند، و به دنبال رویاهایشان نرفته اند.

ما مسئول آینده خودمان هستیم، زندگی کوتاه تر از آنست که آن را صرف انجام کارهایی کنید که دوست ندارید.

[ad_2]

دیدگاه‌ها خاموش

دیگر نیازی به سحرخیزی نیست!

نوشته ای از admin در دسته‌بندی ... | ۱۳۹۷٫۰۳٫۰۸ - ۶:۱۲ ٫ق٫ظ

[ad_1]

ماهنامه معیشت: اوایل صبح اغلب کلید موفقیت در نظر گرفته می شود. بیدار شدن در سپیده دم عادتی است که بهتر است آن را به برنامه روزانه خود برای افزایش کارایی اضافه کنید. با این حال هنوز بسیاری از ما به رغم نگرانی برای افزایش توان خود برای بیدار شدن زود هنگام نیاز به شنیدن زنگ ساعت در صبحگاه داریم تا این که خود را برای عقب نماندن از سایر سحرخیزان سرزنش نکنیم.

هنگامی که به ما گفته می شود سحرخیزی زندگی روزانه ما را دگرگون می کند، شاید همواره موفقیت برای ما با این شرایط دور از دسترس باشد، چون بیدار شدن زود هنگام برایمان دشوار است. پس از مصاحبه و گفت و گو با صدها فرد موفق و خلاق درباره زندگی و چالش های روزانه آنها دریافتیم که برای موفقیت در یک زمینه خاص لزوما این سحرخیزی نیست که معیارهای موفقیت را تعیین می کند.

این اشتباه است که به جای آنچه باید در صبح انجام دهیم، تأكید زیادی به بیدار شدن زود هنگام داشته باشیم. بیدار شدن از خواب ساعت ۵ صبح ممکن است برای برخی مناسب و پاسخگو باشد و به راحتی با انرژی، خلاقیت و آهنگ طبیعی ذهن و زندگی آنها همگام شود.

شش روال صبحگاهی سودآورکه نیازی به سحرخیزی ندارند

صبح به نسبت زود

بدون در نظر گرفتن محدودیت های کاری، اکثر کارآفرینان و کارفرمایان خلاق آزاد به این باور دارند که پرنده ها اول صبح را به گرفتن کرم مشغول می شوند، به جای این که صبح را در آرامش و کندی بگذرانند. تصویرگر ملبورنی، جفری فیلیپس عادت های روزانه خود را طراحی و تجدید می کند. گویی روز برای او به منزله یک طرح است، به طور مرتب تلاش های تجربی برای یافتن زمان مطلوب بیدار شدن در روز را انجام می داد و ماه های متوالی مرتبا ساعت ۶ صبح از خواب بیدار می شد تا این که دریافت صبح نه چندان زود بیشترین کارایی را به همراه دارد.

او می گوید: «من با اکثر ساعات مختلف برای بیداری کلنجار رفته ام. زمانی بود که هرگز زنگ ساعت را تنظیم نمی کردم و بین ساعات ۱۰ تا ۱۲ بیدار می شدم.» حال فیلیپس زنگ ساعت خود را برای ۸ تا ۹ صبح تنظیم می کند. این کار وی بسته به آنچه شب قبل انجام داده و در حالی که هنگام صرف صبحانه موسیقی مورد علاقه اش را گوش می کند یا کتاب می خواند، قبل از رفتن به استودیو حوالی ظهر، برای او بهتر جواب داده است. او در ادامه بیان می کند: «همه این چیزهای کوچک به من کمک می کنند تا روزمرگی خود را بهتر کنترل کنم و حس بهتری نسبت به عوامل زندگی داشته باشم.»

روال خوردن قورباغه

مارک تواین می گوید: «اگر بزرگترین قورباغه را اول صبح بخورید (به بزرگترین مشکل و دغدغه خود اول صبح رسیدگی کنید)، مطمئنا موردی بزرگتر برای باقی مانده روز شما نمی ماند. می دانیم که راهکار خوردن قورباغه از سوی برایان ترسی که محبوب و شناخته شده است، بیان می کند اول صبح که کمتر درگیر حواس پرتی ها هستیم بهتر است سخت ترین کار را انجام دهیم. طبق آزمایشات و تجربیات این راهکار، من شب قبل بزرگترین قورباغه (مشكل) خود را برای صبح فردا تعیین می کنم که شاید تمایلی به انجام آن ندارم، اما باید انجام شود. فردی که این تجربه را دارد می گوید:

«صبح ها بیدار می شدم یک فنجان قهوه تهیه می کردم و برای خوردن بزرگترین قورباغه لپ تاپ خود را روشن می کردم. این روش احساس سپری کردن دو روز در یک روز را به من می داد. در عین حال بهتر است در حالی که سخت ترین وظیفه را در پیش دارید، پس از شنیدن صدای زنگ ساعت و بیدار شدن دوش بگیرید، ورزش کنید و صبحانه ای کامل بخورید و به شرکت در وظایف گروهی مبادرت کنید.» خوردن قورباغه به روشی که گفته شد ممکن است افرادی را که همواره در فکر به تعویق انداختن امور هستند ترغیب کند؛ زیرا انجام بزرگترین وظیفه در بدو امر یک حس موفقیت و شتاب برای بقیه روز به همراه می آورد.

صبحِ اثرگذار

عکاسی به نامِ مارک لوبو تلاشی آگاهانه برای اختصاص حداکثر توانایی ذهنش به تفکر و خلاقیت در صبح انجام داده است. او می گوید: «قطعا من یک روانشناس طبیعی نیستم، هنگامی که از خواب برمی خیزم، حداقل یک ساعت زمان نیاز دارم تا خودم را به لحاظ ذهنی آماده کنم.»

مارک برای شروع صبح قبل از این که به فعالیت های آرام و بازتابی بپردازد، ابتدا به تهیه قهوه و صبحانه مشغول میشود. همچنین اظهار می کند: «من برای زمانی که در صبح به خویش اختصاص می دهم، ارزش زیادی قائل هستم. این زمان را عمدتا صرف مدیتیشن و کسب آرامش می کنم، در حالی که قهوه بیشتری می خورم و می توانم مروری هم بر اینترنت داشته باشم. من بهترین کار را تا زمان رسیدن به موعد مناسب انجام نمی دهم، زیرا ممکن است پس از آن حس پایان روز را داشته باشم؛ پس بیشتر فکر می کنم و سپس شروع به حل و فصل و فعالیت اصلی مخصوص به همان می کنم.»

صبح معجزه آسا

صبح معجزه آسا مفهومی است که نویسنده مشهور عرصه فروش، هال الرود بیان می کند؛ مفهومی که پشت سرنام SAVERS وجود دارد و شامل مواردی چون سکوت، تصدیق، تجسم، تمرین، خواندن و نقاشی است. برنامه روزانه صبحگاهی می تواند از شش دقیقه تا یک ساعت انجام شود. این برنامه با توجه به توصیه های الرود چنین خواهد بود: ۲۰ دقیقه مدیتیشن، ۵ دقیقه خواندن جملات مثبت و تجسم روحی، ۱۰ دقیقه نوشتن آزاد، ۱۰ دقیقه خواندن و ۲۰ دقیقه هم مختص تمرینات با فشار متوسط رو به زیاد. این توصیه ها در حالی تدوین شده اند که می دانیم روال معمول روزمره و همیشگی قطعا کسالت در صبح را به همراه دارند؛ اما کسانی که مایل اند با نشاط بیشتر و با حس برندگی روز را آغاز کنند، این برنامه صبح معجزه آسا حتما به آنها کمک می کند.

روال کاری فاکس

برای هر کسی که خارج از ساعات اداری کار می کند، نداشتن ساعت ورود و خروج خاص به کار، ممکن است وی را، هم در خور برکت کند هم دچار لعنت. همان گونه که وی برای ساختن روز خود به هر نحوی آزادی دارد به همین میزان هم شاید دچار هرج و مرج شود. به عنوان نویسنده ای مستقل که خارج از خانه هم گاهی کار می کنم، طبق روال فاكس به خودم کمک کرده ام که روالی رایج بین ۵ تا ۹ ساعت داشته باشم. در حالی که من اداره مشخصی برای رفتن به آن ندارم. روال کاری فاكس به من کمک کرده تا قبل از ساعت ۹ در کافه یا کتابخانه باشم. اغلب ادغام این شیوه با راهکار خوردن قورباغه کمک شایانی به شروع بهتر صبح می کند.

روال کاری با شروع از رختخواب

برنده جایزه تلستر مربوط به کسب و کارهای زنان، آنا رز، روشی مدرن از مطابقت با روزمرگی معمول را در نظر دارد. وی می گوید: «اولین چیزی که پس از بیداری چک می کنم، نرم افزار چرخه خوابی است که بر روی گوشی خود دارم، سپس خودم را به لپ تاپم می رسانم و تمام ایمیل ها را چک می کنم و تقريبا وارسی تمام حساب ها و صورتحساب ها را در رختخواب انجام می دهم. شاید این چرخه شکل اعتیاد به خود گرفته باشد، اما من تنها یک ساعت قبل از شروع یوگا زمان دارم و برطبق تجربیاتی که داشته ام، همین امور اولیه تا زمان برگشتن من به روند اصلی کار پس از یوگا بسیار به سهولت ادامه کار کمک می کنند.»

هنگامی که به امور روزمره خود از هر زمانی وارد می شوید، هرگز خود را به دلیل دیر بیدار شدن از خواب سرزنش نکنید. آزمایش و ترکیب و تجربه عواملی هستند که کمک می کند بهترین روال را برای خود پیدا کنید، اما قبل از همه اینها بهتر است این اعتقاد را که برای موفق بودن حتما باید سحرخیز مطلق باشید، تغییر دهید.

[ad_2]

دیدگاه‌ها خاموش

تبلیغات خلاقانه «کدز»؛ هر روز، شنبه است

نوشته ای از admin در دسته‌بندی ... | ۱۳۹۷٫۰۳٫۰۷ - ۸:۲۹ ٫ق٫ظ

[ad_1]

وبسایت شنبه: یک قرن از تولید کفش‌های برند کدز (KEDS) می‌گذرد؛ کفش‌هایی با کفه لاستیکی که راه رفتن آرام و با صدای کم، به عنوان شاخصه اصلی آنها شناخته می‌شود. تمرکز بر گروه خاصی از مخاطبان، یعنی زنان و دختران جوان، باعث شده ‌که این برند در سال‌های اخیر فعالیت‌های زیادی در حیطه علایق و نیازهای این گروه از خود نشان دهد؛ البته این امر بدان معنا نیست که محصولات برند کدز تنها برای مخاطبان زن تولید می‌شوند، بلکه کفش‌های ورزشی این برند در بین مخاطبان مرد بزرگسال نیز طرفداران زیادی دارد.

شایان ذکر است که این برند آمریکایی کماکان در ردیف کفش‌های پرطرفدار و شناخته‌شده جهان قرار داشته و بیشتر با نام تجاری sneakers در بین مردم شناخته می‌شود، به همین منظور در ادامه به برخی از مهم‌ترین فرآیندهای بازاریابی آن اشاره خواهد شد.

شعار کدز: هر روز، شنبه است

اولین شعار کدز: هر روز، شنبه است

از آنجایی که کفش‌های برند کدز در درجه اول به راحتی و سبکی اهمیت می‌دادند و کف لاستیکی آنها نیز راه رفتن آرام و راحتی را امکان‌پذیر می‌کرد، آگهی‌های اولیه این برند نیز بر اساس همین مفاهیم شکل می‌گرفتند. جالب است بدانید که اولین شعاری که این برند برای معرفی خود انتخاب کرده بود، جمله «هر روز را مانند شنبه احساس کنید» است. این شعار که عمدتا با توجه به نوع کارکرد و راحتی این کفش‌ها انتخاب شده بود، بیشتر بر احساس راحتی که راه رفتن با آنها ایجاد می‌کرد، تأکید داشت، به این معنا که همانطور که در آخر هفته احساس خوبی دارید و از تعطیلات لذت می‌برید، راه رفتن با کفش‌های کدز نیز همین حس را در شما ایجاد می‌کند؛ احساس خستگی نخواهید داشت و از روز خود لذت خواهید برد.

اضافه‌کردن محصولات برای زنان

اگرچه برند کدز بیشتر تولید‌کننده کفش‌های ورزشی مردانه بود، اما در ادامه روند رشد خود، دایره مخاطبان خود را گسترده‌تر کرد. از آنجایی که محدودیت در گروه مصرف‌کنندگان باعث محدود‌شدن یک برند در طول زمان خواهد شد، نام تجاری کدز نیز گروه مصرف‌کننده زنان را ‌به دایره مخاطبان خود اضافه کرد. تولید کفش‌های کتانی و ورزشی برای زنان در راستای تولیدات اصلی خود شرکت بود،

اما خلاقیتی که در این زمینه ایجاد شد، توجه به رنگ، جنس و حتی کاربرد کفش‌ها بود، ‌طوری که برند کدز برای مصرف‌کنندگان زن خود، صندل نیز تولید کرد. می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین نکات در فرآیند بازاریابی توجه به نوع مخاطبان و علایق آنهاست، شاید برند کدز در تولید کفش‌های ورزشی برای مردان موفق بود، اما هنگامی که گروه جدیدی از مخاطبان را در نظر گرفت، باید به سلیقه و نیازهای آنها نیز توجه نشان می‌داد که در این زمینه، تولید صندل‌های زنانه نشان‌دهنده این امر است.

هدف عمده: توانمند‌سازی زنان

از جمله زمینه‌هایی که برند کدز در راستای استراتژی‌های بازاریابی خود در آنها فعالیت دارد، توجه به زنان و توانمند‌سازی آنهاست که طی چند دهه اخیر با کمپین‌های مختلف به ترویج آن پرداخته است. این فرایند که در ادامه تولید کفش‌های زنانه ایجاد شده است، بخش اعظمی از مخاطبان و مصرف‌کنندگان این برند را که زنان هستند، درگیر خود کرده و از طریق ارائه نرم‌افزارها و برنامه‌های مختلف دیجیتال، کمپین‌های متنوعی را راه‌اندازی کرده است.

به عنوان مثال، نام یکی از کمپین‌هایی که اخیرا در همین راستا راه‌اندازی شده، پروژه زندگی شاد است که زنان و دختران از راهکارهایی که به اعتماد به نفس آنها کمک می‌کند، سخن می‌گویند. مدیران این کمپین که با هدف توانمند‌سازی زنان ایجاد شده است، معتقدند که امروز‌ بسیاری از زنان با گوشی‌های همراه خود مشغول هستند و بنابراین ارائه سیستم‌عامل‌هایی از این دست، می‌تواند به فرآیند نزدیک‌شدن برند و مشتریان کمک کند؛ چراکه در این کمپین از مخاطبان خواسته می‌شود که محتوای مورد نظر خود را در مورد زنان به اشتراک بگذارند که این امر یک گام به سوی نزدیک‌تر‌شدن نام تجاری با گروه زیادی از مخاطبان آن است.

شعار کدز: هر روز، شنبه است

سیستم‌عامل‌های دخترانه

شبکه‌های اجتماعی به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای تبلیغاتی در خدمت برند کدز قرار گرفتند، این برند در سال‌های اخیر با توجه به اهمیتی که به مخاطبان دختر خود داده است، پلتفرم‌هایی را طراحی کرده ‌‌که در آن مخاطبان دختر به عنوان یکی از مهم‌ترین گروه‌های مصرف‌کننده این برند، فعالیت زیادی در آنها دارند. فیس‌بوک در ابتدا و در ادامه اینستاگرام به عنوان دو شبکه مهم، اهداف این برند را در قبال مخاطبان دختر پی گرفتند. این فرآیند که با شرکت‌دادن دختران جوان شکل گرفته است، بخش تولید محتوای خود را از طریق دخترانی که نظرات، عکس‌ها و ویدئوهای خود و دوستانشان را در رابطه با محصولات کدز به اشتراک می‌گذارند، رشد قابل توجهی یافته است.

پلتفرم Keds’s Tumblr نیز در همین راستا در صفحات اجتماعی ارائه شد که مخاطبان دختر این برند می‌توانستند از طریق آن، محتوای مورد نظر خود را به اشتراک بگذارند. همچنین حضور یکی از خوانندگان محبوب جوانان که در اجراهای خود محصولات کدز را تبلیغ می‌کرد نیز به جذب دختران زیادی در صفحات اجتماعی این برند منجر شد. در واقع می‌توان گفت این نام تجاری با پررنگ‌کردن یک گروه خاص از مخاطبان خود و ترویج برنامه‌های بازاریابی خود بر اساس علایق و نیازهای آنها، بخش اعظمی از فرایند بازاریابی خود را شکل داده و با توجه به بازخوردی که از حضور این گروه از مخاطبان دریافت کرده، در این فرایند تا حد زیادی موفق بوده است.

طراحی و سفارش محصول در وب‌سایت کدز

فضای دیجیتال فرصت‌های چشمگیری را در اختیار برندها قرار می‌دهد، در صورت داشتن خلاقیت و ارائه راهکارهای منحصر‌به‌فرد، می‌توان استفاده‌های بهینه‌تری را از فضای مجازی داشت. در همین راستا باید گفت یکی از اقدامات جالب توجه و خلاقانه‌ای که برند کدز ارائه داده است، در نظر گرفتن یک بخش آنلاین اشتراکی در صفحه وب‌سایت خود است. این بخش خدمات جالبی را به طراحان، هنرمندان و مصرف‌کنندگان ارائه می‌دهد، به این صورت که طراحان و هنرمندان می‌توانند طرح‌های مورد نظر خود را در این سایت برای فروش به اشتراک بگذارند

که چنین امکانی باعث می‌شود طراحان زیادی از سراسر جهان با این برند همکاری داشته و تبلیغات گسترده‌تری برای آن ایجاد شود؛ ضمن اینکه ممکن است نسخه‌های خلاقانه و جدیدی نیز وارد چرخه محصولات این شرکت شوند که تا‌کنون حضور نداشتند. همچنین از جمله خدمات آنلاین دیگری که به مشتریان این برند عرضه می‌شود، این است که کاربران می‌توانند کفش‌های ورزشی موردنظر خود را سفارش دهند و با توجه به سلیقه خود کفش مناسبی را که مد نظر دارند، از شرکت درخواست کنند؛ این امر به نوعی سفارش ساختن یک محصول است و مطمئنا ارائه چنین فرصتی، کاربران زیادی را روانه وب‌سایت این شرکت خواهد کرد.

[ad_2]

دیدگاه‌ها خاموش

۱۰ نکته مهم برای موفقیت در راه اندازی یک کسب‌و‌کار جدید

نوشته ای از admin در دسته‌بندی ... | ۱۳۹۷٫۰۳٫۰۷ - ۶:۱۶ ٫ق٫ظ

[ad_1]

ماهنامه معیشت: قصد راه اندازی یک کسب و کار برای نخستین بار را دارید و نگران هستید در این راه موفق نشوید؟ با مطالعه این نکات احتمال موفقیت خود را در کسب و کار بیشتر کنید، در اینجا من بهترین توصیه هایی که از سایر کارآفرینان آموختم و آنچه را که خودم در تجربیات شخصی اندوختم به شما ارائه می دهم.

۱٫ کسب و کار خود را با شور و اشتیاق دنبال کنید.  
 
شما مجبور نیستید که با تمام وجود عاشق کسب و کار خود و وظایف مرتبط با آن باشید (و احتمالا نیستید) اما برای موفقیت در این راه شما باید کسب و کارتان را با اشتیاق پیگیری کنید پس این بسیار مهم است که شما عمیقا از شغل خود لذت ببرید. خواه این شغل ماهیگیری باشد خواه دوندگی یا نقاشی. پیش از این که دست به کار شوید، با پرسیدن این سه سوال از خود مطمئن شوید که در مسیر درست قرار دارید.
 
آیا شما واقعا تمایل دارید که کسب و کار خودتان را پایه ریزی کرده و تصمیم گیرنده اصلی که تمام زحمات بر دوش اوست، خودتان باشید؟
 
صاحب کسب و کار شدن بسیار متفاوت از کار کردن برای دیگران است. تمام بنگاه به شما وابسته است و به تبع آن موفقیت یا شکست بنگاه نیز به شما بستگی دارد. کسی وجود ندارد که به شما بگوید چه کاری انجام دهید، در موقعیت های حساس به جای شما تصمیمات صحیح را اتخاذ کند و مقدار دستمزدتان نیز به مقدار توانتان در جذب مشتری برای خدمات و محصول تان وابسته می گردد.
 
10 نکته مهم برای موفقیت در راه اندازی یک کسب و کار جدید 
 

آیا تمایل به سخت کار کردن و پذیرش دشواری ها برای موفق شدن در مسیر خود را دارید؟
 

هر فرد موفق و باتجربه ای به شما خواهدگفت که ره صدساله را یک شبه نمی توانید طی کنید. به این معنی که برای موفقیت بایستی شب ها را تا دیروقت بیدار بمانید، ساعات طولانی بی وقفه کار کنید و شاید تا مدت ها تعطیلات نداشته باشید.
 
آیا اعتماد به نفس و نظم فردی که شما را قادر به موفقیت در راه اندازی کار می سازد، دارید؟
محدودی از کسب و کارها هستند که زودبازده بوده و موفقیت آن ها از پیش تضمین شده می باشد اما سایر کسب و کارها در بلندمدت جامعه تقاضاکنندگان خود را ساخته و به سوددهی می رسند به همین دلیل شما بایستی بسیار انعطاف پذیر بوده و کنترل خوبی بر شخصیت خود داشته باشید تا در مواقع سختی و موفقیت به بیراهه منحرف نشوید.
 
2. کسب و کار جدید را در همان حین که مشغول کار قدیمی خود هستید، راه اندازی کنید.
 
اکثر افراد چند وقت می توانند بدون داشتن شغل دوام بیاورند؟ مدتی کوتاه. فراموش نکنید به احتمال زیاد در دوره طولانی مدت کسب و کار جدید شما به سوددهی می رسد. شاغل بودن در حین راه اندازی کسب و کار جدید به معنی داشتن پشتوانه مالی و آسودگی خاطر نسبی است. اما چنانچه در حال حاضر شغلی ندارید و یا مجبور به ترک شغل فعلی خود هستید، برای گام برداشتن در مسیر راه اندازی کسب و کار جدید بایستی تحلیل دقیقی از بازه زمانی که طول می کشد تا ایده شما عملی شده و به سوددهی برسد داشته باشید تا این برهه زمانی را با قرض گرفتن از دوستان و یا وام گرفتن پشت سر بگذارید.

۳٫ بهتر است شریک داشته باشید.
 
برای پایه گذاری کسب و کار جدید به حمایت و همراهی دوستان و یا اعضای خانواده نیاز است. وجود فردی ا افرادی هم عقیده با شما باعث می شود که بتوانید درباره ایده هایتان با همدیگر صحبت کنید. نظرات و عقاید یکدیگر را نقد کرده و در صورت لزوم کامل کنید. داشتن شریکی قابل اطمینان باعث کاهش اضطراب و نگرانی شما می شود و زیان های احتمالی هر کدام از شما را کمتر می کند. به خاطر داشته باشید که همه این فواید در صورتی نصیب شما می شود که شریکی خوب و معتمد داشته باشید.

۴٫ در نخستین گام سعی بر جلب مشتری داشته باشید.
 
تا روزی که نتوانستید به میزان کافی برای کسب و کار خود مشتری جذب کنید دست از تلاش برندارید، چرا که هیچ کسب و کاری بدون داشتن مشتری دوام نیاورده است. در حوزه بازاریابی مطالعه کنید و در عمل با برقراری ارتباط با دیگران آن را امتحان کنید. بازاریابی امروزه مقوله ای بسیار پیچیده است که در موفقیت کسب و کار شما نقش حیاتی ایفا می کند.

۵٫ برنامه ریزی دقیقی برای اهداف بلندمدت و کوتاه مدت کسب و کار خود طراحی کنید.
 
وقتی که شما به راه اندازی کسب و کار جدید خود فکر می کنید اصلی ترین دلیل برای نوشتن یک برنامه دقیق کاری اینست که شما پول زمان و انرژی خود را در یک کسب و کار ناموفق هدر ندهید. این نکته بسیار ضروری است که شما یک برنامه کسب و کار دقیق برای خود طراحی کنید اما ضرورتی ندارد که کاملا مشابه با آن عمل کرده و تصمیم گیری کنید.
 
10 نکته مهم برای موفقیت در راه اندازی یک کسب و کار جدید 
 
6. شروع آشنایی با کسب و کار مد نظر ما:
 
شما تحقیقات زیادی انجام داده اید تا یک طرح کسب و کار بنویسید، اما این فقط یک شروع است، هنگامی که شما به یک کسب و کار وارد می شوید باید به کسب تجربه بپردازید و در آن زمینه به فردی خبره تبدیل شوید، شرکت در دوره های مرتبط مثل دوره هایی که سازمان فنی و حرفه ای برگزار می کند می تواند ایده ای بسیار مفید باشد.

۷٫ از کسانی که مسیر را طی کردند کمک بگیریم:
 
از سوی دیگر، فقط به این دلیل که شما کسب و کاری را شروع می کنید، نباید توقع داشت که شما باید در همه چیز تخصص داشته باشید. اگر یک حسابدار یا کارگذار نیستید، از یکی (یا هر دو) کمک بگیرید و با فردی متخصص در این زمینه مشورت کنید. اگر شما نیاز دارید که یک قرارداد تنظیم کنید و یک و کیل نیستید، از فردی حرفه ای کمک بگیرید. شما تلاش می کنید که وقت بیشتری صرف کنید تا در صورت امکان پول کمتری خرج کنید اما این کار در طولانی مدت به ضرر شما تمام می شود و بودجه و وقت زیادی را هدر می دهد چون شما در این امور تخصص ندارید.

۸٫ دنبال پیدا کردن پول بروید!
 
در صورت لزوم، شروع به پس انداز کنید. کسانی را پیدا کنید که به صورت بالقوه می توانید از آنها قرض بگیرید. برای شروع می توانید از بانک وام بگیرید چون وام دهندگان سنتی و دوستان و آشنایان دوست ندارند در ریسک کار، با شما شریک شوند و فقط از طرح هایی که امتحان شان را پس داده اند استقبال خواهندکرد، که این گونه کسب و کارها نیز معمولا اشباع شده اند و رقابت در این موارد کار دشواری است.

۹٫ رفتاری حرفه ای:
 
همه چیز به خودتان باز می گردد. این بسیار مهم است که شما چقدر به خودتان اعتماد دارید و تا چه حد حرفه ای عمل می کنید. به مردم اجازه بدهید بدانند چقدر در کارتان تخصص دارید و کسب و کارتان کاملا بی عیب و نقص است. با افراد کاملا محترمانه رفتار کنید و در حین کار جدی و دقیق باشید. به کارتان اهمیت بدهید تا بقیه به ارزش شما و کارتان پی ببرند.

۱۰٫ به قوانین احترام بگذارید:
 
مطمئن باشید عمل به قانون کار شما را راحت تر خواهدکرد. از همان ابتدا مجوزهای لازم برای شروع به کار را دریافت کنید. به مالیات اهمیت بدهید. سعی برای گریز از قانون شما را به دردسر می اندازد و از تمرکز شما بر بهبود کسب و کار و نوآوری جلوگیری می کند. گریز از قانون موجب از دست رفتن اعتبار شما می شود که امر مهم ترین رکن لازم برای پیشرفت است. پس عاقلانه ترین کار احترام به قوانین است. توجه به این نکات راه اندازی کسب و کار را راحت تر می کند و کم استرس تر می کند و احتمال موفقیت شما را افزایش می دهد.

[ad_2]

دیدگاه‌ها خاموش

چرا آدم‌های باهوش کمتر می‌توانند شاد باشند؟

نوشته ای از admin در دسته‌بندی ... | ۱۳۹۷٫۰۳٫۰۶ - ۶:۱۰ ٫ق٫ظ

[ad_1]

رازمجنون – ترجمه از هدی بانکی: IQ آلبرت اینشتین ۱۷۰، هاوکینگ ۱۶۰ و ناتالی پورتمن ۱۴۰ است. به نظر می‌رسد که آدمهای باهوش مشکلی ندارند و واقعا شاد هستند. اما اینطور که پیداست این موضوع صحت ندارد و آدمهای بینهایت باهوش ندرتا شاد هستند. واقعا چرا؟ در این مطلب به این علت‌ها می‌پردازیم که چرا افراد باهوش معمولا احساس تنهایی می‌کنند و شاد نیستند.

مسائل را بیش از حد آنالیز می‌کنند

آدمهای باهوش مدام در حال تجزیه و تحلیل اتفاق‌های زندگی‌شان هستند. این کار به مرور زمان آنها را خسته و فرسوده می‌کند زیرا یافته‌های آنها معمولا پُر از ترس و ناامیدی است و همین باعث می‌شود چالش‌های اساسی در ذهن‌شان سربرآورد. اگر شما هم چنین هستید باید یاد بگیرید چطور اشتباهات خود را بپذیرید و باور کنید که حق دارید مرتکب اشتباه شوید، آنها را بشناسید و اجازه دهید دیگران هم اشتباه بکنند. همه‌ی ما نقص‌هایی داریم بنابراین اگر از ما ایراد گرفتند، انتقاد کردند یا حتی پشت سرمان غیبت کردند نباید از آن فاجعه بسازیم. اگر این را قبول کنیم و به جلو حرکت کنیم اوضاع خیلی بهتر خواهد بود.

چرا آدمهای باهوش کمتر می‌توانند شاد باشند؟
از خودشان و دیگران بیش از حد توقع دارند

افراد باهوش دقیقا می‌دانند چه می‌خواهند. آنها معمولا ایده آلیستی به دنیا نگاه می‌کنند و برای‌شان سخت است که از انتظارات و رویاهای‌ خود دست بکشند. این طرز فکر مانع رضایت آنها از زندگی و احساس شادی‌شان می‌شود و واقعیتی که در دنیای اطراف‌شان وجود دارد اغلب ناامیدشان می‌کند.
روابط گرم و صمیمانه ندارند

همه دوست دارند روابط گرم و دوستانه داشته باشند اما برای افراد باهوش سخت است که گپ و گفت‌های گرم و صمیمانه داشته باشند زیرا معمولا دیگران آنها را خوب درک نمی‌کنند. آنها دوست دارند در مورد چیزهای مهم و معنی دار صحبت کنند و به ندرت موضوعات مورد علاقه‌ی آنها مورد قبول دیگران است. به گفته‌ی دانشمندان، برای آدمهای باهوش، برقراری روابط اجتماعی خوب، تحربه‌ای بسیار دردناک و سرشار از حس تنهایی است!

سعی کنید اطرافیان خود را بررسی کنید و آنهایی را که انرژی شما را می‌گیرند و حس بد به شما می‌دهند رها کنید. راههایی پیدا کنید که با افراد جدید آشنا شوید، افرادی که همراهی‌تان کنند و به شما انگیزه بدهند. اقوام و دوستانی را که واقعا دوست‌تان دارند قدر بدانید؛ این بهترین راه رها شدن از حس ناشادی و ناامیدی است.

معمولا مشکلات روانی دارند

بسیاری از پژوهش‌های علمی تائید کرده‌اند که آدمهای باهوش معمولا از اختلالات روانی رنج می‌برند. دانشمندان نتوانسته‌اند در این مورد ارتباط مستقیمی پیدا کنند اما واقعیت بر سر جای خود باقیست. عادت به مدام تجزیه و تحلیل کردن امور منجر به اندیشه‌های عمیق نسبت به زندگی، مرگ و موجودیت می‌شود. همه‌ی اینها در بیشتر موارد باعث افسردگی می‌شوند.

راه حل؟ بیشتر به دیگران کمک کنید، حتی به غریبه‌ها! مطالعات نشان می‌دهد آنهایی که به دیگران کمک می‌کنند و حامی آنها هستند، در درون خود هماهنگی و هارمونی احساس می‌کنند که در آنهایی که دیگران را نادیده می‌گیرند وجود ندارد. ضمنا این کار یک بهانه‌ی عالی برای فرار از تجزیه و تحلیل‌های مداوم و خسته کننده و رها شدن از افکار پریشان کننده است.

به دنبال برآورده کردن توقعات زیاد دیگران هستند

موفقیت‌های آکادمیک افراد باهوش باعث می‌شود همه از آنها انتظار داشته باشند همیشه موفق و موفق‌تر باشند. چنین فشاری گاهی واقعا غیر قابل تحمل می‌شود، مخصوصا برای بچه‌های با استعدادی که از همان دوران کودکی تحت فشارهای آموزشی سنگین از کودکی کردن محروم می‌شوند. اضطراب ناشی از مدام تحت نظر بودن و چگونه در نظر دیگران جلوه کردن مانع زندگی شاد و آسوده می‌شود. درست است که باید تمام تلاش خود را برای موفقیت و پیشرفت بکنید اما مراقب باشید تمام زندگی و تمرکز خود را درگیر این موضوع نکنید.

به ندرت تصمیم‌های منطقی می‌گیرند

طبق مطالعات انجام شده افراد باهوش به اندازه‌ی دیگران مرتکب اشتباه می‌شوند. آنهایی که ضریب هوشی‌شان بالاتر از حد متوسط است، بیشتر رفتارهای غیر منطقی دارند و بیشتر هم مستعد خیالپردازی و توهم‌اند؛‌ این اشخاص بیشتر به شهود درونی خود تکیه می‌کنند.

همیشه هم موفق نیستند

مطالعات نشان می‌دهد ۸۵ درصد از موفقیت‌های مالی بستگی به چیزهایی مانند شخصیت فردی و توانایی ارتباط برقرار کردن و مذاکره دارد. بررسی‌های می‌گویند آدمها معمولا با کسانی وارد تجارت می‌شوند که دوست‌شان دارند و به آنها اعتماد دارند، حتی اگر محصول گران‌تری ارائه دهند.

طبق گفته‌ی دانشمندان، هوش هیجانی، هوش فیزیکی و هوش اخلاقی، نقش بسیار پررنگ‌تری در موفقیت‌های مالی و تجاری دارد. یاد بگیرید که این مهارت‌ها را در خود تقویت کنید. هوش هیجانی یعنی اینکه چقدر بلدید احساسات خود و دیگران را بفهمید. هوش اخلاقی نیز به این برمی‌گردد که چقدر متعهد هستید و می‌توانید درست را از نادرست تشخیص بدهید. هوش فیزیکی نیز یعنی اینکه چگونه از بدن خود مراقبت می‌کنید (تغذیه، ورزش، استراحت و سلامتی).

بیشتر دچار استرس می‌شوند

دانشمندان کانادایی به این نتیجه رسیده‌اند که افرادی که ضریب هوشی بالایی دارند، مشکلات عادی روزمره را عمیق‌تر دریافت می‌کنند. آنها عادت دارند در مورد اتفاقی که افتاده بارها و بارها فکر کنند که شامل افکار منفی شده و آنها را به سمت استرس مزمن پیش می‌برد. شما باید یاد بگیرید در مواجهه با مسائل به طور موقت افکار منفی خود را از کار بیندازید. این کار کمک‌تان می‌کند بعدا در آرامش، موقعیت را ارزیابی کرده و راههای بهتری برای رفع مشکل پیدا کنید.

چرا آدمهای باهوش کمتر می‌توانند شاد باشند؟
بیشتر ممکن است بیمار شوند

یک نفر هر چه باهوش‌تر باشد دیرتر به رختخواب می‌رود! این نتیجه‌ای است که دانشمندان به آن رسیده‌اند. چنین عادتی موجب بیماریهای قلبی می‌شود. ضمنا معلوم شده افرادی که ضریب هوشی بالاتری دارند بیشتر احتمال دارد که اعتیاد به الکل و سیگار پیدا کنند که دلیل آن، اضطراب زیاد است.

شما باید یاد بگیرید که چطور خود را آرام کنید. سعی کنید هرازگاهی به سفر بروید و استراحت را فراموش نکنید و حتی گاهی اصلا هیچ کاری نکنید! مرتبا هم ورزش کنید. حین این فعالیت‌ها، بدن شما هورمون‌های شادی و لذت را ترشح می‌کند که می‌توانند حس و حال‌تان را واقعا خوب کنند.

تنهایی راحت‌ترند

افراد فوق العاده باهوش در زمان‌هایی که با دیگران در ارتباطند احساس ناراحتی می‌کنند. آنها واقعا درگیر رسیدن به هدف‌های‌شان هستند و برای همین ممکن است به راحتی فرصت وقت گذراندن با دیگران را از دست بدهند. به گفته‌ی روانشناسان آنهایی که به صورت هدفمند با خانواده و دوستان وقت می‌گذرانند در زندگی خیلی بیشتر احساس شادی و رضایت می‌کنند. این خیلی مهم است که تجربیات و احساسات خود را با دیگران شریک شوید، چون ارتباط برقرار کردن واقعا مهم است.

[ad_2]

دیدگاه‌ها خاموش

موانع موفقیت کدام‌اند؟

نوشته ای از admin در دسته‌بندی ... | ۱۳۹۷٫۰۳٫۰۶ - ۶:۰۱ ٫ق٫ظ

[ad_1]

روزنامه آرمان: همه می‌خواهند در کاری که انجام می‌دهند موفق باشند. همه ما تلاش‌ می‌کنیم به موفقیت دست یابیم. درنتیجه، دائما از خود می‌پرسیم که چگونه می‌توان موفق‌تر شد و به راه‌های مختلف موفق‌شدن فکر می‌کنیم. برای موفقیت روش‌های جالب و امیدبخش بسیاری وجود دارد، مانند کسب عادات سودمند برای افزایش کارایی.

اما معمولا وجه دیگر ماجرا را نادیده می‌گیریم، ما چندان به موانع موفقیت توجه نمی‌کنیم و این شاید خنده‌دار باشد، زیرا ما در جستجوی موفقیت هستیم ولی کاملا فراموش می‌کنیم چه موانعی ما را از رسیدن به اهدافمان بازمی‌دارند. بخش زیادی از زمان‌مان را صرف جستجوی موفقیت می‌کنیم اما از خود نمی‌پرسیم چه چیزی‌هایی مانع موفقیت‌مان می‌شوند. درنتیجه بارها با مشکلات مشابه روبه‌رو می‌شویم. وقت آن رسیده که این مسئله را حل کنیم. در این مقاله موانع موفقیت را با هم بررسی می‌کنیم.

موانع موفقیت

نداشتن چشم‌انداز

افراد زیادی درباره اهمیت هدفمندی صحبت می‌کنند. آنها می‌گویند: «پیش از آنکه کاری را شروع کنید، هدفتان را مشخص کنید.» ما به این نصیحت عمل می‌کنیم و به هدف‌های بزرگی فکر می‌کنیم که می‌خواهیم آنها را عملی کنیم. تصمیم می‌گیریم نمرات عالی کسب کنیم، شغل پردرآمد داشته باشیم، ترفیع بگیریم و غیره. اگر چیزی را می‌خواهی، کافی است برای خودت هدف تعیین کنی و برای رسیدن به آن تلاش کنی. اما برای دنبال‌ کردن اهداف‌مان به‌اندازه کافی باانگیزه و مصمم نیستیم و دلیلی برای ادامه دادن و پیمودن باقی مسیر موفقیت نداریم.

چیزی تشویق‌مان نمی‌کند که حتی به بزرگ‌ترین مشکلاتی که با آنها روبه‌رو می‌شویم توجه کنیم.ممکن است برای مدت کوتاهی هدف‌های‌مان را باانگیزه زیاد دنبال کنیم، اما کم‌کم انگیزه‌مان کاهش می‌یابد تا اینکه درنهایت به چیزی کمتر رضایت می‌دهیم.علت این اتفاق آن است که بیشتر افراد چشم‌اندازی اساسی از زندگی‌شان ندارند. کار آنها مانند ساختن مجلل‌ترین خانه ها بدون ساختن پی است. درنتیجه بیشتر تلاش‌هایشان از همان اول محکوم به شکست است. اگر از این زاویه به قضیه نگاه کنیم، نداشتن چشم‌انداز یکی از بزرگ‌ترین موانع موفقیت است.

یک چیز بین همه آدم‌های بسیار موفق مشترک است و آن، داشتن چشم‌انداز است. این احساس که برای هدفی بزرگ‌تر تلاش می‌کنید، انگیزه و مقاومت شما را افزایش می‌دهد. این کار شاید یکی از مهم‌ترین راه‌های کسب انگیزه باشد. انگیزه به شما کمک می‌کند تا از پس همه مشکلات بربیایید. اراده و تمرکز بالا برای رسیدن به موفقیت ضروری است، اما درنهایت داشتن هدف مناسب، موفقیت‌های بزرگ را از موفقیت‌های کوچک جدا می‌کند.اگر چشم‌اندازی داشته باشید که به شما انگیزه‌ بدهد، وقتی همه کم می‌آورند شما هم‌چنان ادامه می‌دهید.

عدم تمرکز

یکی دیگر از موانع اصلی موفقیت، ناتوانی در متمرکز کردن همه تلاش‌مان بر یک کار خاص است. زندگی مدرن ما را با مفهوم مشغولیت‌های چندگانه و دیگر دل‌مشغولی‌های متنوع ولی بی‌فایده آشنا کرده است که دائم حواس ما را پرت‌ می‌کنند. درنتیجه، بیشتر تلاش‌هایمان صرفا به‌خاطر عدم انضباط و تمرکز لازم بی‌نتیجه می‌مانند. این کار یکی از بزرگ‌ترین موانع موفقیت است.اکثر مردم پروژه‌های ناتمام بسیاری دارند. ممکن است این پروژه‌ها در آغاز جذاب بوده باشند اما آنها با اولین چالش، به‌سرعت سراغ پروژه دیگری می‌روند.پریدن از پروژه‌ای به پروژه دیگر نسبتا آسان است اما راه به جایی نمی‌برد. این کار کمکی به موفقیت شما نمی‌کند.

از دیگر مسائلی که معمولا همزمان با کمبود تمرکز پیش می‌آید، آن است که بی اینکه متوجه باشیم وقت‌مان را هدر می‌دهیم. اگر بر رؤیاها و هدف‌هایمان تمرکز نکنیم، از زمان‌مان به‌نحو موثر استفاده نخواهیم کرد. درنتیجه به‌جای آنکه به دنبال موفقیت باشیم، زمان‌مان را صرف کارهایی بی‌فایده می‌کنیم.اجازه ندهید عدم تمرکز مانع رشد شما شود. در عوض، تلاش کنید بر کار فعلی تمرکز کنید. اولویت‌بندی کنید تا کارها را به‌ترتیب انجام دهید. تمام تلاش‌تان را بکنید که حواستان پرت نشود و از همه مهم‌تر، اجازه ندهید مشکلات مانع دنبال کردن رؤیاهایتان شوند. تا زمانی که پروژه تمام نشده است، ‌دست از تلاش برندارید.

موانع موفقیت

ضعف اراده

برخی به اشتباه فکر می‌کنند موفقیت به‌آسانی به دست می‌آید. حتی بیشتر افراد توقع دارند به‌سادگی در کار خود موفق شوند. چیزی که بیشتر افراد در نظر نمی‌گیرند این است که راه موفقیت از فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌های بسیار می‌گذرد. در راه موفقیت با دشواری‌ها، چالش‌ها و موانع بی‌شمار مواجه می‌شوید.تصور اشتباهی که از افراد موفق داریم به‌نحو چشمگیری به این مسئله دامن‌ می‌زند. وقتی به آدم‌های فوق‌العاده موفق نگاه می‌کنیم، دستاوردهای بزرگشان را می‌بینیم، اما در بیشتر موارد تلاش‌هایی که برای به واقعیت پیوستن رؤیاهایشان کرده‌اند پنهان می‌ماند. ما می‌بینیم که این افراد در زندگی‌شان به چه چیزهایی رسیده‌اند، اما از فداکاری‌هایی که کرده‌اند بی‌خبریم.

حتی از مشکلات و چالش‌هایی که با آن‌ها روبه‌رو شده‌اند خبر نداریم.در نتیجه این برداشت اشتباه، وقتی در راه موفقیت با سختی‌ و شکست مواجه می‌شویم، اراده لازم برای ادامه مسیر را نداریم.ضعف اراده می‌تواند به مشکلی چالش‌برانگیز در مسیر موفقیت تبدیل شود. اگر کسی اراده قوی نداشته باشد، قدرت ذهنی لازم برای انجام کارهای ضروری و رسیدن به موفقیت را نخواهد داشت.می‌توان اراده را هم‌چون ماهیچه‌ای ذهنی تصور کرد. اگر از آن به‌طور مرتب استفاده کنید، خود‌به‌خود قوی می‌شود. مطالعات بسیار نشان داده‌اند که قدرت اراده و خویشتنداری ارتباط نزدیکی با سطوح بالای موفقیت و شادی دارد.نگذارید ضعف انضباط ‌شخصی و اراده مانع دستیابی به اهداف‌تان شود. بکوشید دائما انضباط شخصی خود را افزایش دهید. با استفاده منظم از قدرت اراده آن را تقویت کنید.

ترس

مشکل بزرگ دیگری که سر راه موفقیت قرار دارد، ترس است. ترس از آن موانعی‌ است که نباید دست‌ کم گرفته شود.اگر قرار بود همه موانع ممکن اول کار برطرف شود، هرگز هیچ تلاشی صورت نمی‌گرفت.ترس ممکن است به‌شدت مانع رشد شود. اگر هر رخداد یا چالش به نظرمان خیلی خطرناک باشد، ساکن و منفعل خواهیم ماند و عادت‌هایی را برمی‌گزینیم که مانع انجام کارهای ضروری می‌شوند، فقط به دلیل‌ اینکه از مواجه‌شدن با ترس‌های‌مان هراس داریم.ترس به طرق گوناگون مانع موفقیت می‌شود. در هر شکلی که باشد، ترس مانع موفقیت است.ترس می‌تواند بین شما و موفقیت فاصله بیندازد. اگر تاکنون یاد نگرفته‌اید که با ترس‌هایتان مواجه شوید و با آنها مقابله کنید، باید بدانید این ضعف جدی است.

کمال‌گرایی

کمال‌طلبی مطمئنا مزایای زیادی دارد، باعث می‌شود به‌دنبال استاندارد‌های بالاتری باشیم و تشویقمان می‌کند خودمان را اصلاح کنیم. بدون این اصلاحات پیشرفت و نوآوری ممکن نیست. به همین دلیل کمال‌گرایی می‌تواند بسیار مفید باشد، مخصوصا در کارهایی که جزئیات در آن‌ها مهم است.اما کمال‌گرایی ممکن است تبدیل به مشکلی بزرگ بر سر راه موفقیت شود. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که بیش از اندازه کمال‌‌گرا باشید. هرگاه که خواست ما برای به کمال رساندن کاری بین ما و اهدافمان فاصله بیندازد، کمال‌گرایی تبدیل به مشکل می‌شود.این وسواس که هر کاری را «عالی» انجام دهیم، حواسمان را از چیزی که واقعا مهم است پرت می‌کند و باعث کاهش انعطاف‌پذیری و توانایی ما برای پیشرفت کردن می‌شود.لازم نیست هر کاری را عالی انجام دهید. گاهی اوقات بهتر است زمان‌تان را صرف تمرکز بر یافتن راه‌حل مسائل مهم‌تر بکنید.

[ad_2]

دیدگاه‌ها خاموش

برگه ی بعدی »

LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE